Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

W Poniecu już wiedzą jak się obronić

DSCN2888Szkolenia zorganizowane w sobotni wieczór, były rodzajem specjalistycznych treningów dla kobiet i dzieci mających na celu naukę rozpoznawania sytuacji zagrożenia, pewności siebie oraz zachowania przy spotkaniu z napastnikiem. Zajęcia prowadzili trenerzy KS TIGER WIELKOPOLSKA Krzysztof Bednarz, Krzysztof Żurczak, Radosław Cichowlas oraz Maria Kobus. Łącznie w szkoleniach udział wzięło kilkadziesiąt osób.


Całość zajęć poprzedzona była rozgrzewką, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi przygotowującymi do wysiłku.

DSCN2645DSCN2820

Treningi obejmowały naukę takich technik samoobrony jak: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, duszeniem z przodu i z tyłu czy uderzeniem. Trenerzy pokazali miejsca, które mogą pomóc obezwładnić bądź zdezorientować na chwilę agresora. DSCN2812DSCN2914Dzięki cennym wskazówkom uczestnicy kursu mogli w praktyce przekonać się, że zachowując zimną krew i opanowanie, można uchronić się przed niebezpieczeństwemDSCN2839DSCN2882

 

Szkolenia zakończyły się wręczeniem certyfikatów dla wszystkich uczestników zajęć, którzy z wytrwałością oraz wysokim zaangażowaniem brali udział w zajęciach.

DSCN2762DSCN2783DSCN2773

więcej zdjeć

 

 

Gminne Centrum Kultury w Poniecu