Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

Eliminacje powiatowe konkursu Czerwonak 2017

DSCN1888Dzień 19 maja w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu zapisał się kartą eliminacji powiatowych do XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2017. Widzowie oraz konkursowe jury w składzie Edyta Wojciechowska, Agata Antonicka oraz Jolanta Pawłowska wysłuchało występów dwudziestu czterech uczestników, reprezentujących dziewięć przedszkoli z powiatu gostyńskiego, w tym Ponieca, Łęki Wielkiej, Borku Wlkp., Gostynia, Podrzecza, Zalesia, Wycisłowa, Domachowa i Krobi. Prezentowany poziom był bardzo wysoki, a przedszkolaki odważnie prezentowały swoje zdolności wokalne na scenie. Wraz z młodymi wokalistami rodzice i opiekunowie śpiewali piosenki i trzymali kciuki za swoje pociechy. Wyłonienie pięciorga nominowanych do kolejnego etapu konkursu było nie lada wyzwaniem.

Po ocenie w skład, której wchodziły dobór repertuaru, estetyka wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny do etapu rejonowego w Lesznie awans uzyskali:

 

Twardy Cezary - Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Gostyniu                    

Żelichowski Stanisław – Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi

Janaszak Julia – Przedszkole Samorządowe w Poniecu

Berdychowska Marta – Przedszkole Niepubliczne Ochronka im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu

Twardowska Maja – Przedszkole Samorządowe w Poniecu

Dla wszystkich występujących organizatorzy eliminacji w Poniecu przygotowali upominki. Wszystkim małym wykonawcom jeszcze raz gratulujemy, a tym, którym udało się awansować do dalszego etapu życzymy powodzenia w reprezentowaniu naszego powiatu.

Galeria zdjęć z konkursu!

Gminne Centrum Kultury w Poniecu