Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

Setki kół i mnóstwo uśmiechu

DSCN0634Jedenasta edycja Rodzinnej Majówki Rowerowej, jednej z największych wydarzeń rowerowych w regionie już za nami. Pomimo wietrznej pogody na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Poniecu zjawiło się ponad 300 rowerzystów, dla których pierwszomajowa jazda to już tradycja, impreza, na której po prostu trzeba być. Po powitaniu i przedstawieniu spraw związanych z bezpieczeństwem uczestników przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu Jerzego Kusza oraz Dyrektora GCK w Poniecu Macieja Malczyka głos zabrał ksiądz Krzysztof Szymendera, proboszcz parafii  p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Poniecu,  który pomodlił się za bezpieczny przejazd rowerzystów. Tegoroczna wycieczka została poprowadzona przez takie miejscowości jak Dzięczyna, Szurkowo, Zakrzewo, Kawcze, Sowiny i Poniec. Blisko trzydziestokilometrowa trasa wiodła przez drogi asfaltowe, leśne i polne. Jak można było zauważyć, na wycieczkę przyjechali młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, doświadczeni i amatorzy turystyki rowerowej. Królowali rowerzyści z naszej gminy, jednak nie zabrakło cyklistów z Krzemieniewa, Bojanowa, Krobi, Leszna, Gostynia, Rawicza, a nawet Śmigla. Wszyscy mieli jeden cel – dobrze się bawić i miło spędzić majowy dzień.

Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje. Nie zabrakło drożdżowego placka i kawy oraz pysznej kiełbaski z grilla. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy buton oraz szansę na wylosowanie nagród rzeczowych. Były lampki, kosze, piszczałki, bidony oraz inne gadżety rowerowe, ale wszyscy czekali na losowanie tej najważniejszej nagrody, jaką był rower. Szczęśliwcem okazał się pan Waldemar z Ponieca, któremu wręczyli bicykl. Zakończenie rowerówki odbyło się na terenie strzelnicy Bractwa Kurkowego z Ponieca, gdzie każdy z uczestników rajdu mógł poznać ten obiekt.

Impreza rowerowa przy tak dużej liczbie uczestników, wymagała pracy wielu osób. Organizatorzy serdecznie dziękują Ochotniczej Straży Pożarnej z Ponieca oraz Posterunkowi Policji w Poniecu za dbanie o bezpieczeństwo uczestników podczas rajdu, Kole Gospodyń z Szurkowa oraz Bractwu Kurkowemu z Ponieca za ugoszczenie rowerzystów. Szczególne podziękowania dla sponsorów, którzy kolejny raz wspomogli organizację już XI edycji Rodzinnej Majówki Rowerowej.

ZDJĘCIA Z ROWERÓWKI

Gminne Centrum Kultury w Poniecu