Dzisiaj jest: 18 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Aktualności

Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską

IMG 1540Magdalena Zarębska mieszkająca we Wrocławiu autorka książek dla dzieci i młodzieży spotkała się 3 marca2017 roku z młodymi czytelnikami z Żytowiecka. Organizatorem spotkania była filia Gminnej Biblioteki GCK w Poniecu we współpracy z Publiczną Biblioteką Miasta i Gminy w Gostyniu. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku.

 

 

Spotkanie pn. „Konie – przyjaciele na całe życie” oparte było na cyklu książek „Ida, konie i …”. Ich autorka poprowadziła  je w formie opowieści połączonych z pokazem multimedialnym, przeplatanych zabawą „Poznaj, co to jest…”

 

Pisarka powiadała o koniach i kucach szetlandzkich., charakteryzując je oraz opowiadając o ich zwyczajach, a opowieść swą ilustrowała pięknymi zdjęciami. Czytając fragmenty niektórych ze swoich książek,  zachęcała uczestników do jak najczęstszego sięgania po książkę, wskazywała jak wiele korzyści płynie z obcowania z literaturą. Podkreślała nieoceniony wpływ czytania na kształtowanie i rozwój wyobraźni. Zaproponowała również ciekawą zabawę „ Poznaj co to jest …,  w której uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli, świetnie się przy tym bawiąc Na koniec spotkania, odpowiadając na wiele pytań wyznała, że bardzo lubi jeździć konno i czytać książki przygodowe. Pisze rano, a pomysły do swych książek czerpie z życia i otoczenia.

 

Biblioteka poleca cykl książek o koniach „Ida, konie i …”oraz powieści „Kaktus na parapecie”i „Projekt Breslau. Warto je przeczytać.

 Zdjęcia

 

Gminne Centrum Kultury w Poniecu