Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

III Wiosenny Marsz Nordic Walking Marzanna 2017

Bez tytułuW niedzielne przedpołudnie 26 marca 2017 r. kijkarzy przybyłych do Tarchalina przywitała piękna, słoneczna pogoda. Już trzecia edycja wiosennego marszu NW „Marzanna 2017” zgromadziła na starcie ponad 220 uczestników, pośród których znalazła się kilkuosobowa grupa biegaczy. Oprócz kijkarzy z Bojanowa i Ponieca w trasę wyruszyły grupy między innymi „Łaziki” z Miejskiej Górki, „Deptaczki Rawickie”, „Włóczykije znad Olri” z Pakosławia, członkowie Stowarzyszeń „Dynamo” z Wilkowic i „Azymut” z Mórkowa oraz kijkarze z Leszna, Sarnowy, Święciechowy, Długich Starych, Pawłowic, Polkowic i Kościana. Przygotowana przez organizatorów siedmiokilometrowa trasa wiodła z Tarchalina do Bojanowa przez Zielony Ogród, a w drodze powrotnej poprzez pola, pagórki leśne i ścieżki wzdłuż granicy miasta. Trasa nie sprawiła uczestnikom jednak żadnych trudności, a zawodnicy sami dostosowywali tempo marszu do swoich umiejętności.

 

Przed rozpoczęciem nie zabrakło krótkiej rozgrzewki, po której kijkarze ruszyli w trasę. Nie zabrakło też nutki rywalizacji, dla uczestników, którzy postawili na tempo sportowe organizatorzy przygotowali okolicznościowe dyplomy i pucharki za pierwsze trzy miejsca w kategorii: „ Dzieci”, „Kobiety i „Mężczyźni”, które wręczyli zwycięzcom włodarze gminy.

Każdy z kijkarzy otrzymał pamiątkowy przewodnik ze szlakami pieszo-rowerowymi na terenie gminy Bojanowo, a jeżeli dopisało mu szczęście mógł również wylosować upominek.

Po marszu można było regenerować siły przy kiełbasce z grila, bigosie, placku i kawie oraz smalcu z kiszonym ogórkiem.

Ciepła słoneczna pogoda sprawiła, że do Tarchalina zjechały całe rodziny. Prowadzone w miłej atmosferze rozmowy sprzyjały nawiązywaniu wielu nowych znajomości.

W końcu przyszedł czas na pożegnanie „ pani zimy” i spalenie Marzanny przy wtórze piosenek, a od poniedziałku cieszymy się już ciepłą wiosną! Patronat medialny nad imprezą objęło Życie Rawicza. Organizatorzy imprezy; „Bojanowskie Kijki Szczęścia” przy bibliotece w Bojanowie, „Krok za Krokiem” sekcja Gminnego Centrum Kultury w Poniecu oraz Sołectwo Tarchalin składają podziękowania bojanowskim policjantom, miejscowej jednostce straży pożarnej za pomoc i zabezpieczenie imprezy.

GALERIA ZDJĘĆ

Gminne Centrum Kultury w Poniecu