Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

Podsumowanie konkursu czytelniczego „Jestem autorem książki”

IMG 1512Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Żytowiecku wzięło udział w zimowym konkursie czytelniczym przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Gminne Centrum Kultury w Poniecu we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół w Żytowiecku w ramach „Ferii z książką’2017”. W myśl założeń konkursu pn. „Jestem autorem książki” uczestnicy – w dwóch kategoriach wiekowych – 5-9 lat oraz 10-15 lat - wcielali się w rolę autora, tworząc własną książkę, a sądząc po efektach pracy, wywnioskować można, że wyobraźnia uczestników pracowała na najwyższych obrotach. Obok bajek, opowiadań powstały również historie wierszowane a nawet scenariusze przedstawień, a wszystkie książeczki opatrzone i uzupełnione zostały ilustracjami i obrazkami wykonanymi różnorodnymi technikami plastycznymi

Konkurs stanowił część projektu edukacyjnego, mającego na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, a jego laureatami zostali:

Kategoria wiekowa – 6 - 9 lat:

I miejsce – Amelia Bartlewska - kl. II SP

II miejsce – Alicja Błaszkowska – kl. II SP

III miejsce – Szymon Dudziak - - kl. III SP

Wyróżnienia – Alicja Twardowska – kl. III SP

Julia Kurasiak – kl. II SP

           

Kategoria wiekowa – 10 - 15 lat:

I miejsce – Zuzanna Dudziak – kl. V SP

            II miejsce – Patrycja Kluczyk – kl. V SP

            III miejsce - Laura Katarzyńska- kl. I gimnazjum

Nagrody i dyplomy dla laureatów oraz uczestników konkursu ufundowane zostały przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu oraz Księgarnię „BOOKS” i Wydawnictwo IBIS w Tuliszkowie.

       IMG 1520

Gminne Centrum Kultury w Poniecu