Dzisiaj jest: 18 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Aktualności

III Zimowy Marsz Koczury 2017r.

DSC07847W dniu 29.01.2017r. kijkarze ponieckiej sekcji Nordic Walking Krok za Krokiem wspólnie z kijkarzami Bojanowskich Kijków Szczęścia udali się do Leśnictwa Koczury, aby wziąć udział w III Zimowym Marszu NW zorganizowanym przez Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej AZYMUT z Mórkowa oraz Koło Turystyczne Włoszakowickie Łaziki. Warto zaznaczyć, iż położona w środku lasu leśniczówka posiada ochronkę dla zwierząt, które na wskutek odniesionych kontuzji są zdane na pomoc człowieka.

W niedzielne przedpołudnie uczestników trzeciej edycji powitała przepiękna iście zimowa aura: kilkustopniowy mróz, wokół zimowa sceneria przyciągnęła na polanę przed leśniczówką Koczury ponad stuosobową grupę miłośników marszu przybyłych z różnych gmin. Kijakrze przemierzyli leśnymi duktami, w turystycznym tempie ponad 8 km trasę wyznaczoną przez organizatorów. Zamiast rywalizacji sportowej uczestnik miał przyjemność podziwiania uroków lasów Nadleśnictwa Włoszakowice.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek, a po zakończonym marszu na wszystkich, którzy przemierzyli szlak czekał ciepły posiłek. Spotkanie zakończyło losowanie nagród. Wszyscy kijkarze z zadowoleni z miło spędzonej niedzieli wracali do domu.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu