Dzisiaj jest: 18 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

Aktualności

Wyjątkowy Noworoczny Koncert w Poniecu

orkiestra3Wyjątkowy, noworoczny koncert w wykonaniu Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK pod batutą kapelmistrza Wiktora Bąka zabrzmiał w niedzielę 8 stycznia, o godz. 16.00 w hali widowiskowej w Poniecu.

Orkiestra, która, na co dzień swoimi występami uświetnia imprezy organizowane na terenie miasta i gminy Poniec zabrała licznie zgromadzoną publiczność w świat muzyki bardzo zróżnicowanej, począwszy od klasyki nawiązującej do wielkich wiedeńskich koncertów, kolęd, które zachęcały widzów do śpiewania, po repertuar typowo rozrywkowy.

 

W czasie koncertu muzyka młodych instrumentalistów zachwyciła lekkością, subtelnym brzmieniem, ale i mocą czy muzycznym pazurem. Wszystkie te utwory zabrzmiały w pięknych specjalnie przygotowanych aranżacjach. Muzycy w swoją grę wplatali śpiewy i występy solowe, komiczne inscenizacje jak ta z grą na kowadle czy nawet piękny taniec towarzyski w wykonaniu młodej pary tancerzy.

Po każdym zagranym utworze Orkiestra otrzymała ogromne brawa, a koncertowy debiut pod batutą Wiktora Bąka był po prostu fantastyczny. Z całą pewnością koncert ten na długo zapadnie w sercach i pamięci widzów, którzy podziękowali Orkiestrze Dętej owacją na stojąco.

Koncert, nie licząc przerwy w czasie,w której serwowano kawę i wypieki przygotowane przez rodziców młodych muzyków, trwał ponad dwie i pół godziny.

ZDJĘCIA

Gminne Centrum Kultury w Poniecu