Dzisiaj jest: 29 Marzec 2017 Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Aktualności

Teresa Werner oczarowała publiczność w Poniecu.

18Teresa Werner jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Jej piosenki oraz teledyski regularnie emitowane są na antenach radiowych i telewizyjnych stacji. W niedzielny wieczór wystąpiła przed poniecką publicznością. Koncert piosenkarki zgromadził rzesze wielbicieli jej muzyki. Bilety na koncert sprzedały się w bardzo szybkim tempie. Wokalistka wystąpiła w wypełnionej sali widowiskowo-sportowej w Poniecu w towarzystwie dwóch muzyków. Zaśpiewała zarówno nowe piosenki jak i znane przeboje. Nie zabrakło hitów: "Dała bym Ci dała", "Miłość jest piękna" czy "Piosenka na dobry humor".

Czytaj więcej: Teresa Werner oczarowała publiczność w Poniecu.

Bezpłatne szkolenie komputerowe.

szkolenie

Konkurs plastyczny "Wielkanocny baranek"

1-tile-3

Biblioteka - Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza chętnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Wielkanocny baranek"

Regulamin konkursu w rozwinięciu newsa.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Wielkanocny baranek"

Spotkanie z historią w tle.

DSCN0675W dniu 25 lutego w sali GCK w Poniecu odbyło się spotkanie z historykiem, autorem książek o Poniecu Damianem Płowym. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk przywitał wszystkich zebranych, przedstawiając głównego bohatera prelekcji p.Damiana Płowego. Po kilku słowach wstępu mogliśmy zobaczyć fragment rosyjskiego filmu „Bitwa pod Połtawą”, odtwarzający w sposób wiarygodny walki oddziałów w owym czasie. Zebrani na sali goście mogli zobaczyć walki w szyku liniowym i wzajemne ostrzeliwanie się oddziałów z bliskiej odległości. Tak zapewne wyglądała również bitwa pod Poniecem.

Czytaj więcej: Spotkanie z historią w tle.

Podsumowanie konkursów czytelniczych „Moja zakładka” oraz „Książka moich marzeń”

1Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Żytowiecku wzięło udział w zimowych konkursach czytelniczych przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury Gminną Bibliotekę w Poniecu we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół w Żytowiecku w ramach „Ferii z książką’2016”

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursów czytelniczych „Moja zakładka” oraz „Książka moich marzeń”

Walentynkowy marsz w Pakówce

2W niedzielne przedpołudnie 14.02.2016r. grupa kijkarzy z Bojanowa i Ponieca dotarła do Pakówki na zaproszenie sołtysa tej miejscowości. Państwo Gurdakowie poprowadzili dwudziestoosobową grupę szlakami przez łąki i lasy okalające Pakówkę. Siedmiokilometrowa trasa leśnymi duktami okazała się nie lada wyzwaniem. Pagórkowaty teren zastanawiał kroczących żwawo kijkarzy czy to są, aby nasze nizinne lasy. Tym niemniej wspaniała pogoda, urozmaicony szlak leśny, a także mile spędzone chwile wspólnie z gospodarzami Sołtysówki w walentynkowym klimacie na długo zapadną w pamięci wszystkim uczestnikom marszu.

Czytaj więcej: Walentynkowy marsz w Pakówce

X Turniej Kopa im. Jana Dopierały

kop Teodozewo2116 miłośników gry w KOPA spotkało się w sobotni wieczór 6 lutego na sali wiejskiej w Teodozewie aby w duchu sportowej rywalizacji uczcić pamięć Jana Dopierały zmarłego w 2007 roku, działacza sportowego i społecznego, który zapoczątkował tę grę w powiecie gostyńskim.

Czytaj więcej: X Turniej Kopa im. Jana Dopierały

Bilety na koncert Teresy Werner WYPRZEDANE !

koncert


Warsztaty Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK.

1Od czwartku do soboty (28-30 stycznia) trwały warsztaty Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK. Młodzi muzycy pod batutą swojego kapelmistrza Wiktora Bąka ćwiczyli i szlifowali swoje umiejętności. Było dużo ćwiczeń na brzmienie, zgranie i wzajemne słuchanie się. Z entuzjazmem grali utwory i dane partie muzyczne nowego repertuaru zarówno tego marszowego jak i muzyki rozrywkowej, w tym przeboje Krzysztofa Krawczyka. Nie zabrakło również zajęć indywidualnych pod okiem instruktorów Tadeusza Urbaniaka i Borysa Kaźmierczaka.

Czytaj więcej: Warsztaty Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK.

II turnus ferii zimowych w gminie Poniec.

image8W piątek 29 stycznia br. zakończył się kolejny turnus Ferii Zimowych 2016 w Gminie Poniec. Zajęcia zostały zorganizowane przez Gminę Poniec wraz z Gminnym Centrum Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Poniecu. Półkolonie zimowe tym razem odbyły się w Łęce Wielkiej oraz w Rokosowie. Uczestnicy ferii zimowych mieli zapewnioną codzienną opiekę oraz poczęstunek. Zajęcia były przeprowadzane w formie zabawy. Odbyło się mnóstwo fantastycznych zajęć plastycznych oraz sportowych, podczas których dzieci i młodzież mogły wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością.

Czytaj więcej: II turnus ferii zimowych w gminie Poniec.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu