Dzisiaj jest: 27 Lipiec 2017 Imieniny obchodzą: Julia, Natalia, Aureliusz

Aktualności

Spotkanie autorskie: Pieski, psotki i inne historie.

IMG 0333Pisarka i poetka, autorka bajek, wierszyków, rymowanek dla dzieci i młodzieży pani Urszula Kozłowska, była dziś gościem Gminnej Biblioteki. Podczas swojego pobytu spotkała się z liczną grupą dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej  w Poniecu w sali Gminnego Centrum Kultury. Godzinne spotkanie z autorką było bardzo przyjemne jak pogoda za oknem i sądząc po aktywności oraz uśmiechach na twarzach dzieci podobały im się historie i rymowanki opowiadane przez panią Urszulę.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie: Pieski, psotki i inne historie.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poniecu

DSCN1317W ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wszystkie dzieci przedszkolne z terenu gminy Poniec zebrały się w amfiteatrze Przedszkola Samorządowego w Poniecu by zapoznać się z zasadami ruchu drogowego zarówno w charakterze pieszego, jak i pasażera pojazdu. Dzieci oglądały przedstawienie teatralne pt.: „Dyzio na drodze” w wykonaniu studia teatralnego HERBI z Leszna. Spektakl z kolorową scenografią oraz ciekawymi kostiumami dostarczył wiedzy na temat prawidłowego, bezpiecznego i samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Poprzez postać policjantki, która wprowadziła dzieci do świata zasad ruchu drogowego została poruszona tematyka najbardziej znanych znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz przejścia dla pieszych, czyli popularnej „zebry”.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poniecu

Rekordowa frekwencja podczas Majówki Rowerowej

rowerowkaJubileuszowa X Rodzinna Majówka Rowerowa zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Blisko czterysta osób przejechało 25 kilometrową trasę, która wiodła przez Janiszewo, Waszkowo, Zawadę, Tarchalin gdzie na uczestników czekał poczęstunek w postaci pysznego ciasta i gorącej herbaty . Po regeneracji sił cykliści ruszyli dalej przez Gołaszyn, Sowiny , udali się do Parku Miejskiego w Poniecu gdzie zakończyli swoją podróż przy grochówce. Tradycyjnie dodatkową atrakcją majówki było losowania nagród, w tym m.in. roweru, który trafił do pana Pawła Wojciechowskiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla firm i instytucji, które finansowo wsparły tegoroczny rajd rowerowy:

www.informatycy.co
Usługi transportowo-Warsztatowe Artur Maćkowiak
Bank Spółdzielczy w Poniecu
Polskie Stowarzyszenie Wędkarskie PERKOZ z Ponieca
MarGum Mariusz Danielczak
Produkcyjno Usługowy Zakład Stolarski Sławomir Rosa
PHU Danuta Dopierała
MADBA S.C. Hurtownia art. szkolnych i biurowych
oraz miejscowej Policji i OSP za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników rajdu.  

ZDJĘCIA Z X RODZINNEJ MAJÓWKI ROWEROWEJ

Jogging czy biegi ? A może biegawka ?

DSC05202 1Młodzi czytelnicy z biblioteki w Żytowiecku – Roksana Grzelczak, Oliwier Kmiecik i Daniel Kołodziej wraz z p. Natasza Dziubałką odwiedzili gostyńską biblioteką, aby wziąć udział w wykładzie dr hab. Jarosława Liberka na temat jasnej prostoty w komunikacji społecznej.Prelegent – na co dzień adiunkt w Zakładzie Frazeologii i Kultury Języka Polskiego, współautor kilku słowników frazeologicznych, biegły sądowy z zakresu językoznawstwa przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu, który od dwudziestu lat prowadzi również telefoniczną poradnię językową, opowiadał o zawiłościach naszego ojczystego języka.

Czytaj więcej: Jogging czy biegi ? A może biegawka ?

Wernisaż wystawy malarstwa sekcji plastycznej pt. "Pejzaże"

wernisazW sobotę 9 kwietnia 2016r. w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu odbył się wernisaż wystawy malarstwa członków sekcji plastycznej. Wernisaż rozpoczęły podziękowania dla artystów oraz powitanie gości, którego dokonał Dyrektor GCK w Poniecu Maciej Malczyk. Podczas uczty kulturalnej podziwiać można było prace tworzące wystawę tematyczną „Pejzaże”, stworzone przez plastyków podczas zajęć prowadzonych przez instruktora sekcji p. Tomasza Bzdęge. Obrazy zostały namalowane na płótnach w technikach oleju i akrylu. Dodatkowo wszystkie dzieła wykonano w jednym formacie opatrzone białym passe-partout.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy malarstwa sekcji plastycznej pt. "Pejzaże"

Informacja Gminne Centrum Kultury !

info

Informacja.

Dzięki podpisaniu umowy darowizny pomiędzy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu a Fundacją PKO Banku Polskiego, na rzecz Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej wpłynęła kwota 5 000 złotych, która wsparła remont instrumentów muzycznych.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCK uświetniła I turniej Piast Poniec Cup

IMG 3302W dniu 02.04.2016 Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu, uświetniła swoim występem I Turniej Piłkarski Piast Poniec Cup, wprowadzając na halę widowiskowo sportową zespoły w nim występujące. W trakcie występu orkiestry zaprezentowała się młoda drużyna Piasta w nowych okazałych strojach piłkarskich. Muzycy zaprezentowali trzy utwory marszowe nadając otwarciu podniosły charakter.

Czytaj więcej: Młodzieżowa Orkiestra Dęta GCK uświetniła I turniej Piast Poniec Cup

Ponad 200 osób w II Wiosennym Marszu Nordic Walking.

nw zdjecieW dniu 3.04.2016r. przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się w Tarchalinie II Wiosenny Marsz Nordic Walking „Marzanna 2016”. Na powitanie wiosny przybyło ponad 200 entuzjastów aktywnego wypoczynku, sympatyków Nordic Walkingu i amatorów dwóch kółek. Obok Bojanowskich Kijków Szczęścia i sekcji NW przy GCK w Poniecu na trasę wyruszyli m.in. kijkarze z  Bojanowa,  Leszna, Miejskiej Górki, Rawicza, Sarnowy, Świeciechowy, Pawłowic, Włóczykije z Pakosławia oraz  członkowie Stowarzyszenia „Azymut” z Mórkowa. Chodziarzom towarzyszyli rowerzyści sekcji rowerowej „SZOK” z Bojanowa i grupy „AZYMUT”.

Czytaj więcej: Ponad 200 osób w II Wiosennym Marszu Nordic Walking.

Promocja sekcji modelarskiej GCK w Nowym Tomyślu.

DSC 0541Podczas II konkursu modeli kartonowych o puchar Burmistrza Nowego Tomyśla, w których  startowało 16 modelarni z całego kraju i z zagranicy,  wystawiono ponad czterysta modeli w różnych kategoriach z podziałem na juniorów i seniorów. Na konkurs jako gościa specjalnego zaproszono instruktora sekcji modelarskiej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu, pana Janusza Poprawskiego. Z zaproszenia, które otrzymał od instruktorów z Nowo Tomyskiego Ośrodka Kultury skorzystał, aby przedstawić modelarstwo plastykowo – redukcyjne a tym samym promować również sekcję GCK poza terenem naszej gminy.

Czytaj więcej: Promocja sekcji modelarskiej GCK w Nowym Tomyślu.

Podsumowanie konkursu plastycznego ”Wielkanocny baranek”

IMG 0230Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę- Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Tematem był baranek- symbol Świąt Wielkanocnych. Prace wykonano w formie płaskiej: kartka świąteczna, obrazek oraz przestrzennej: rzeźba, maskotka .Materiały wykorzystane do prac były różnorodne: wata, patyczki i waciki kosmetyczne, bibuła, wełna, wstążki, masa solna, siano.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu plastycznego ”Wielkanocny baranek”

Gminne Centrum Kultury w Poniecu