Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2017 Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Aktualności

I znów piękna muzyka rozbrzmiała w Poniecu !

DSCN3036W niedzielne popołudnie każdy, kto zdecydował się na przyjście do Kościoła p.w. Chrystusa Króla w Poniecu był świadkiem niezwykłego i wspaniałego występu duetu ukraińskiego Myrosławy Kotorowycz (skrzypce) oraz Igora Sayenko (akordeon). Muzycy słynący z wirtuozerii wykonali kunsztowne utwory m.in. tanga Astora Piazzoli, utwory Vladimira Zubistky’ego, Richarda Galliano oraz swoje kompozycje autorskie. W rękach wirtuozów cudownie współbrzmiały dwa instrumenty – małe, cudowne skrzypce i większy akordeon. Artyści dając popis swoich niesamowitych umiejętności wręcz zahipnotyzowali swoją muzyką przybyłych mieszkańców.

Czytaj więcej: I znów piękna muzyka rozbrzmiała w Poniecu !

Jubileusz X-lecia akcji Polska Biega z udziałem ponieckich kijkarzy.

1W niedzielne popołudnie 22 maja grupa kijkarzy ponieckiej sekcji NW Gminnego Centrum Kultury KROK ZA KROKIEM wraz z Bojanowskimi Kijkami Szczęścia wzięła udział w Biegu Wiosny 2016 w ramach X- lecia akcji Polska Biega w gm. Krobia. Jubileuszowa akcja odbyła się w karzeckim lesie.Wszyscy uczestnicy pokonali wyznaczoną trasę biegiem, marszem i spacerem na dystansie 3,5 km. Mimo upału i unoszącego się podczas marszu kurzu do mety dotarło blisko 1000 osób. Każdy uczestnik na zakończenie marszu otrzymał okolicznościowy medal.

Czytaj więcej: Jubileusz X-lecia akcji Polska Biega z udziałem ponieckich kijkarzy.

Tygrysek ze Stumilowego Lasu w Żytowieckiej bibliotece

IMG 1266W środę 11 maja br. w ramach programu „Książki naszych marzeń” oraz z okazji Tygodnia Bibliotek’ 2016 odbyło się spotkanie z aktorem poznańskiego teatru p. Piotrem Witoniem, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Centrum Kultury w Poniecu – filię w Żytowiecku we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół w Żytowiecku. Aktor gościł już w żytowieckiej bibliotece w przeszłości, – jako Pan Kuleczka czy Pan Kleks, a tym razem, wcielając się doskonale znaną dzieciom postać - Tygryska ze Stumilowego Lasu, przeniósł uczestników w świat Kubusia Puchatka.

Czytaj więcej: Tygrysek ze Stumilowego Lasu w Żytowieckiej bibliotece

"KROK ZA KROKIEM" na Rawickim Festiwalu Sportu

nw RawiczGrupa kijkarzy ponieckiej sekcji NW KROK ZA KROKIEM Gminnego Centrum Kultury oraz sekcji Bojanowskich Kijków Szczęścia wzięła udział w szóstej edycji 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu, który odbył się 14-15 maja w Rawiczu. Podczas całodobowej rywalizacji w 8 dyscyplinach sportu wzięło udział ponad 1500 uczestników. Mimo, że sztandarową dyscypliną festiwalu był bieg Plantami Jana Pawła II to również na tej samej trasie równolegle odbywał się marsz Nordic Walking. Pętlę liczącą 2600 m przez całą dobę pokonywali kijkarze z wielu miejscowości nie tylko z powiatu rawickiego.

Czytaj więcej: "KROK ZA KROKIEM" na Rawickim Festiwalu Sportu

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w związku ze zbliżającymi się

Zielonymi Wakacjami w Gminie Poniec,

poszukujemy opiekunek dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji w Urzędzie Miejskim w Poniecu,

biuro nr 14 lub pod numerem 65 57 31 533.

Rowerem przez Panamę i Kolumbię.

bibliotekaW ramach Tygodnia Bibliotek’2016 -Piotr Strzeżysz – podróżnik, fotograf i autor książek podróżniczych gościł 10 maja br. w gostyńskiej bibliotece. Liczni uczestnicy tego spotkania, w tym czytelnicy biblioteki w Żytowiecku – Kamila Brzeskot, Roksana Grzelczak, Oliwier Kmiecik, Eliza Pieczulis wraz z p. Natasza Dziubałką obejrzeli jego relację z wyprawy rowerem przez Panamę i Kolumbię.

Czytaj więcej: Rowerem przez Panamę i Kolumbię.

Spotkanie autorskie: Pieski, psotki i inne historie.

IMG 0333Pisarka i poetka, autorka bajek, wierszyków, rymowanek dla dzieci i młodzieży pani Urszula Kozłowska, była dziś gościem Gminnej Biblioteki. Podczas swojego pobytu spotkała się z liczną grupą dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej  w Poniecu w sali Gminnego Centrum Kultury. Godzinne spotkanie z autorką było bardzo przyjemne jak pogoda za oknem i sądząc po aktywności oraz uśmiechach na twarzach dzieci podobały im się historie i rymowanki opowiadane przez panią Urszulę.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie: Pieski, psotki i inne historie.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poniecu

DSCN1317W ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wszystkie dzieci przedszkolne z terenu gminy Poniec zebrały się w amfiteatrze Przedszkola Samorządowego w Poniecu by zapoznać się z zasadami ruchu drogowego zarówno w charakterze pieszego, jak i pasażera pojazdu. Dzieci oglądały przedstawienie teatralne pt.: „Dyzio na drodze” w wykonaniu studia teatralnego HERBI z Leszna. Spektakl z kolorową scenografią oraz ciekawymi kostiumami dostarczył wiedzy na temat prawidłowego, bezpiecznego i samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Poprzez postać policjantki, która wprowadziła dzieci do świata zasad ruchu drogowego została poruszona tematyka najbardziej znanych znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz przejścia dla pieszych, czyli popularnej „zebry”.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poniecu

Rekordowa frekwencja podczas Majówki Rowerowej

rowerowkaJubileuszowa X Rodzinna Majówka Rowerowa zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Blisko czterysta osób przejechało 25 kilometrową trasę, która wiodła przez Janiszewo, Waszkowo, Zawadę, Tarchalin gdzie na uczestników czekał poczęstunek w postaci pysznego ciasta i gorącej herbaty . Po regeneracji sił cykliści ruszyli dalej przez Gołaszyn, Sowiny , udali się do Parku Miejskiego w Poniecu gdzie zakończyli swoją podróż przy grochówce. Tradycyjnie dodatkową atrakcją majówki było losowania nagród, w tym m.in. roweru, który trafił do pana Pawła Wojciechowskiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla firm i instytucji, które finansowo wsparły tegoroczny rajd rowerowy:

www.informatycy.co
Usługi transportowo-Warsztatowe Artur Maćkowiak
Bank Spółdzielczy w Poniecu
Polskie Stowarzyszenie Wędkarskie PERKOZ z Ponieca
MarGum Mariusz Danielczak
Produkcyjno Usługowy Zakład Stolarski Sławomir Rosa
PHU Danuta Dopierała
MADBA S.C. Hurtownia art. szkolnych i biurowych
oraz miejscowej Policji i OSP za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników rajdu.  

ZDJĘCIA Z X RODZINNEJ MAJÓWKI ROWEROWEJ

Jogging czy biegi ? A może biegawka ?

DSC05202 1Młodzi czytelnicy z biblioteki w Żytowiecku – Roksana Grzelczak, Oliwier Kmiecik i Daniel Kołodziej wraz z p. Natasza Dziubałką odwiedzili gostyńską biblioteką, aby wziąć udział w wykładzie dr hab. Jarosława Liberka na temat jasnej prostoty w komunikacji społecznej.Prelegent – na co dzień adiunkt w Zakładzie Frazeologii i Kultury Języka Polskiego, współautor kilku słowników frazeologicznych, biegły sądowy z zakresu językoznawstwa przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu, który od dwudziestu lat prowadzi również telefoniczną poradnię językową, opowiadał o zawiłościach naszego ojczystego języka.

Czytaj więcej: Jogging czy biegi ? A może biegawka ?

Gminne Centrum Kultury w Poniecu