Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2017 Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Aktualności

Warsztaty z muzyką i sportem w Rudnie.

001W dniach 27.06.2.07.2016r. muzycy Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu uczestniczyli w warsztatach muzycznych w miejscowości Rudno k. Wolsztyna. Swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych doskonalili pod kierunkiem kapelmistrza Wiktora Bąka oraz instruktorów Tadeusza Urbaniaka i Borysa Kaźmierczaka. Podczas tygodniowego pobytu w ośrodku wypoczynkowym „Wielkopolanka” ćwiczyli nowe utwory i musztrę.

Czytaj więcej: Warsztaty z muzyką i sportem w Rudnie.

Piłkarskie emocje w Bibliotece

 IMG 0404W dniu 29 czerwca 2016 r. w Kawiarence Internetowej, zgodnie z tradycją wakacyjną, rozegrany został komputerowy Turniej FIFA 16. W turnieju uczestniczyło jedenastu chłopców w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy na czas Turnieju stali się czołowymi reprezentacjami świata. Walka trwała przez pięć godzin. Rozegrano 24 mecze. Po zaciętych zmaganiach zwyciężyła reprezentacja Walii, czyli Eryk Offert; drugie miejsce zajęła drużyna Brazylii - czyli Maciej Maj, a trzecie miejsce Polska – czyli Adam Dominiczak. Za zajęcie I, II i III miejsca zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: Piłkarskie emocje w Bibliotece

ZIELONE WAKACJE 2016

plakatwakacjeZgodnie z tradycją z lat ubiegłych w okresie letnim zostaną zorganizowane dla najmłodszych Zielone Wakacje. Zajęcia są organizowane przez Urząd Miejski w Poniecu wraz z Gminnym Centrum Kultury i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Półkolonie są adresowane do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od 6 lat).


Zajęcia rozpoczną się 11 lipca i odbędą się w trzech dwutygodniowych turnusach w 14 miejscowościach, w godzinach  9:00 – 13:00.

Czytaj więcej: ZIELONE WAKACJE 2016

UWAGA !

INFORMUJEMY, ŻE W CZASIE WAKACJI , T.J. OD 25 CZERWCA 2016 R. DO 27 SIERPNIA 2016 R. GMINNA BIBLIOTEKA W SOBOTY BĘDZIE NIECZYNNA.

Piknik z okazji Światowego Dnia Wiatru

piknikacciona17- go czerwca na stadionie sportowym w Poniecu odbył się Piknik Rodzinny. Była to okazja do uczczenia Światowego Dnia Wiatru. Piknik skierowany był szczególnie do dzieci, które mogły skorzystać z darmowych atrakcji przygotowanych przez firmę ACCIONA, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu oraz Gminne Centrum Kultury z Ponieca i Krobi. Organizatorzy na ten dzień przygotowali rozmaite konkursy, zabawy i atrakcje dla dzieci i młodzieży. W aktywnym spędzaniu czasu pomogły zorganizowane przez animatorów Ośrodka Sportu i Rekreacji konkurencje sportowe. Było malowanie twarzy, kręcenie baloników, puszczanie baniek mydlanych oraz kącik plastyczny dla najmłodszych. Sekcja modelarska zaprezentowała modele latawców, które w swoje ręce chętnie brały też dzieciaki.

Czytaj więcej: Piknik z okazji Światowego Dnia Wiatru

Podsumowanie konkursu historycznego "PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ"

DSCN4365W środę 15 czerwca w siedzibie GCK w Poniecu odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu historycznego „PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ” połączone z prelekcją historyka, autora pytań konkursowych p. Damiana Płowego. W trakcie podsumowania został przeczytany list od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jana Dziedziczaka, który objął patronat nad konkursem wraz z Burmistrzem Ponieca Jackiem Widyńskim, propagujący ideę organizacji konkursu historycznego. Podczas tego niecodziennego spotkania wręczono nagrody osobom, które najtrafniej odpowiadały na zadane pytania, a te podzielone zostały na 3 tury. Konkurs na portalu społecznościowym Facebook zgromadził licznych odbiorców a tych najlepszych organizatorzy obdarowali bardzo ciekawymi nagrodami. Nadmienić należy, iż upominki dla 3 osób z największą ilością punktów ufundowali wspomniany wcześniej Sekretarz Stanu Jan Dziedziczak oraz Ambasada Szwecji w Polsce. Pierwsze trzy miejsca zajęły panie Olga Cieślak, Ewa Bańkowiak oraz Agnieszka Okrent. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu historycznego "PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ"

Gmina Poniec na Wielkopolskiej Ofensywie Rowerowej

DSCN4194W dniu 12.06.2016r. około godz. 11.00 blisko sześćdziesięcioosobowa grupa rowerzystów reprezentująca gminę Poniec wyruszyła z placu przed „Domem Strażaka” w trasę zmierzając do Piasków, gdzie znajdowała się tegoroczna meta „Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej”. Rowerzyści wyruszyli ze wszystkich gmin powiatu by wspólnie bawić się podczas przygotowanego na mecie pikniku. Na uczestników czekały atrakcje w postaci przygotowanego posiłku, słodkości oraz losowania nagród. Trasa ponieckich cyklistów wiodła przez Rokosowo, Żytowiecko, Pijanowice, Czachorowo i Podrzecze.

Czytaj więcej: Gmina Poniec na Wielkopolskiej Ofensywie Rowerowej

Dużo uśmiechów podczas Dnia Dziecka

DSCN3143Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w gminie Poniec były pełne atrakcji, dobrej zabawy, a szczególnie uśmiechu, który zagościł na wszystkich twarzach zarówno dzieci jak i ich rodziców. Najmłodsi niedzielnego popołudnia mogli skorzystać z przygotowanego specjalnie dla Nich dmuchanego placu zabaw m.in. zjeżdżalni, toru przeszkód oraz basenu z kulkami. Zapewniły one mnóstwo frajdy oraz niezapomnianą zabawę przenosząc najmłodszych do bajkowego świata.Przez całą imprezę dzieci w różnym wieku brały udział w konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez animatorów z grupy Wehikuł.

Czytaj więcej: Dużo uśmiechów podczas Dnia Dziecka

Eliminacje powiatowe Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

DSCN2608W dniu 20 maja 2016r. w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu odbyły się eliminacje powiatowe do XXI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2016. Widzowie oraz konkursowe Jury w składzie Bogna Czabajska, Joanna Zborowska oraz Jolanta Pawłowska wysłuchało występów dwudziestu sześciu uczestników, reprezentujących dziewięć przedszkoli z powiatu gostyńskiego (Ponieca, Łęki Wielkiej, Borku Wlkp., Gostynia, Podrzecza, Karolewa, Pudliszek, Żychlewa, Krobi. Prezentowany poziom był bardzo wysoki, a przedszkolaki odważnie prezentowały swoje zdolności wokalne. Wraz z młodymi wokalistami rodzice i opiekunowie śpiewali piosenki i trzymali kciuki za swoje pociechy. Wyłonienie pięciorga nominowanych do kolejnego etapu było nie lada wyzwaniem.

Czytaj więcej: Eliminacje powiatowe Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

I znów piękna muzyka rozbrzmiała w Poniecu !

DSCN3036W niedzielne popołudnie każdy, kto zdecydował się na przyjście do Kościoła p.w. Chrystusa Króla w Poniecu był świadkiem niezwykłego i wspaniałego występu duetu ukraińskiego Myrosławy Kotorowycz (skrzypce) oraz Igora Sayenko (akordeon). Muzycy słynący z wirtuozerii wykonali kunsztowne utwory m.in. tanga Astora Piazzoli, utwory Vladimira Zubistky’ego, Richarda Galliano oraz swoje kompozycje autorskie. W rękach wirtuozów cudownie współbrzmiały dwa instrumenty – małe, cudowne skrzypce i większy akordeon. Artyści dając popis swoich niesamowitych umiejętności wręcz zahipnotyzowali swoją muzyką przybyłych mieszkańców.

Czytaj więcej: I znów piękna muzyka rozbrzmiała w Poniecu !

Gminne Centrum Kultury w Poniecu