Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

Łączy nas historia...

IMG 3409 1600x1200W sierpniowy weekend 19-21 mieszkańcy gminy Poniec mogli w nietypowy sposób spędzić czas wolny. Od piątku 19 sierpnia rozpoczął się „Obóz Szkoleniowo Badawczy Poniec 1704-2016 Łączy nas historia…” zorganizowany przez Lubuską Grupę Eksploracyjną "Nadodrze" oraz lokalną grupę pasjonatów dziejów militarnych, tworzoną przez Waldemara Andrzejewskiego, Pawła Gruszkę, Mirosława Skrzypczaka i Krzysztofa Wodyńskiego. Partnerem przedsięwzięcia była Gmina Poniec i Gminne Centrum Kultury w Poniecu.

Czytaj więcej: Łączy nas historia...

Rowerówka z Muzeum w tle.

DSCN5260W gorące lipcowe przedpołudnie ponad 40-osobowa grupa rowerzystów wyruszyła z pod siedziby Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów amatorzy dwóch kółek dotarli do miejsca unikatowego, które mieści się w budynku Fabryki Mebli powstałej w 1922. Przetrwała ona w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego, a maszyny i narzędzia wykorzystane do wyposażenia stolarni sięgają swą historią połowy XIX wieku. W Muzeum znajduje się również Izba Biskupiańska poświęcona lokalnemu folklorowi. Uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem eksponatów, które można było dotknąć, sprawdzić jak działają. Zwiedzając miało się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Czytaj więcej: Rowerówka z Muzeum w tle.

Film XII Dni Ziemi Ponieckiej

film

"Wakacje z Panem Kleksem” w bibliotece w Żytowiecku

IMG 1341Wakacyjny czas można miło i ciekawie spędzić w bibliotece, o czym przekonała się grupa dzieci w wieku 5-12 lat uczestnicząca w zajęciach literacko-plastycznych pn. „Wakacje z Panem Kleksem”. Zorganizowanych przez bibliotekę w Żytowiecku – filię Gminnej Biblioteki Centrum Kultury w Poniecu. Zajęcia, do których młodzi czytelniczy przystąpili ochoczo i z dużym zaangażowaniem, wypełnione były zabawą, polegającą na głośnym czytaniu fragmentów książek Jana Brzechwy o sympatycznym Panu Kleksie i jego niezwykłej akademii, przeplatanym elementami dramy, zabawami plastycznymi, zagadkami, zabawami ruchowymi oraz projekcją filmu pt. Akademia Pana Kleksa”.

Czytaj więcej: "Wakacje z Panem Kleksem” w bibliotece w Żytowiecku

Wakacyjny teatrzyk dla dzieci

DSCN4944Z okazji wakacji w sali widowiskowej GCK gmina Poniec przygotowała dla dzieci teatrzyk w wykonaniu grupy „Herbi” z Leszna, który umilił swoją interpretacją bajki „Jaś i zaczarowana łodyga fasoli”. Przez godzinę dzieciaki przeniosły się do bajkowego świata, w którym nie brakowało dobrej zabawy i masy śmiechu.

Dobra muzyka i moc atrakcji w Poniecu

enej1Imprezę na stadionie sportowym przy ulicy Harcerskiej zainaugurowały występy Przedszkolaków z gminy Poniec. Tuż po nich oficjalne otwarcie XII Dni Ziemi Ponieckiej przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego rozpoczęło rywalizację w obchodzącej w tym roku swój dziesiąty jubileusz Sołtysiadzie. Podczas zawodów rywalizowało między sobą dziewiętnaście sołectw z gminy Poniec. Konkurencje nie sprawiały większych problemów uczestnikom, a na ich twarzach widać było pozytywną energię, jaką niewątpliwie dawała rywalizacja. Po dwugodzinnych zmaganiach w takich konkurencjach jak „Pyry na start”, „Napad na bank”, ”Chodząca szarfa” czy „Boxing orzech” poznaliśmy zwycięzców. Po raz trzeci z rzędu najlepsze okazało się sołectwo Janiszewo.

Czytaj więcej: Dobra muzyka i moc atrakcji w Poniecu

Wakacje dla młodych tancerzy

wt3Korzystając z wcześniejszych doświadczeń i odpowiadając na duże zainteresowanie przygotowano dla dzieci warsztaty taneczne z instruktorami Katarzyną i Jurkiem Sobkowiak, na co dzień prowadzącymi zespół „Iskierki” z Leszna. Wakacyjny czas stał się dogodnym momentem do szlifowania swoich umiejętności tanecznych. Przez ten czas dzieci nie tylko nauczyły się choreografii, lecz również działania w grupie oraz obycia „ze sceną”. Codziennie w godz. od 10.00 – 14.00 uczyło się 28 dzieci. Na zakończenie warsztatów młodzi uczestnicy pokazali choreografię specjalnie przygotowaną na tą okoliczność. Była to wspaniała okazja, by pokazać wyuczone umiejętności przed swoimi rodzicami. Warsztaty dokształciły młodych tancerzy, którzy aktywnie spędzili początek swoich wakacji.

Czytaj więcej: Wakacje dla młodych tancerzy

Wielki sukces orkiestry!

New 3726 czerwca 2016 r. ta niewielka miejscowość niedaleko Konina była miejscem rywalizacji ośmiu orkiestr. Wśród zaproszonych zespołów znalazła się Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ponieca, która wykonała trzy utwory: „Taniec węgierski nr 5” J. Brahmsa, „Stranger on the shore” oraz „I’m believer”. Swój muzyczny show zaprezentowała na wysokim poziomie, wzbudzając aplauz nie tylko publiczności, ale również pozostałych rywali. Ich wysiłek i kunszt został zauważony przez jury, które w kategorii: muzyka koncertowa przyznało Orkiestrze "Srebrną wieżę". Ponadto Borys Kaźmierczak uzyskał miano najlepszego solisty Festiwalu.

Czytaj więcej: Wielki sukces orkiestry!

Warsztaty z muzyką i sportem w Rudnie.

001W dniach 27.06.2.07.2016r. muzycy Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu uczestniczyli w warsztatach muzycznych w miejscowości Rudno k. Wolsztyna. Swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych doskonalili pod kierunkiem kapelmistrza Wiktora Bąka oraz instruktorów Tadeusza Urbaniaka i Borysa Kaźmierczaka. Podczas tygodniowego pobytu w ośrodku wypoczynkowym „Wielkopolanka” ćwiczyli nowe utwory i musztrę.

Czytaj więcej: Warsztaty z muzyką i sportem w Rudnie.

Piłkarskie emocje w Bibliotece

 IMG 0404W dniu 29 czerwca 2016 r. w Kawiarence Internetowej, zgodnie z tradycją wakacyjną, rozegrany został komputerowy Turniej FIFA 16. W turnieju uczestniczyło jedenastu chłopców w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy na czas Turnieju stali się czołowymi reprezentacjami świata. Walka trwała przez pięć godzin. Rozegrano 24 mecze. Po zaciętych zmaganiach zwyciężyła reprezentacja Walii, czyli Eryk Offert; drugie miejsce zajęła drużyna Brazylii - czyli Maciej Maj, a trzecie miejsce Polska – czyli Adam Dominiczak. Za zajęcie I, II i III miejsca zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: Piłkarskie emocje w Bibliotece

Gminne Centrum Kultury w Poniecu