Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2017 Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Aktualności

Dzieci i młodzież z gminy Poniec na akcji "Kibicuj z klasą"

1W niedzielę 25 września dzieci z terenu gminy Poniec wzięły udział w akcji "Kibicuj z klasą". W jej ramach blisko 100 młodych kibiców z naszej gminy dopingowało Kolejorza podczas meczu Lech Poznań – Arka Gdynia, a ich uczestnictwo w tym wydarzeniu było całkowicie bezpłatne. Możliwość obejrzenia meczu na żywo była bez wątpienia wielkim emocjonalnym przeżyciem, zwłaszcza dla tych, którzy pierwszy raz odwiedzili poznański stadion. Uczestnicy wyjazdu pieczołowicie przygotowani do spotkania ubrani w koszulki, szaliki czy gadżety w barwach klubowych, aktywnie uczestniczyli w meczu kibicując z całych sił swojej ulubionej drużynie.

Czytaj więcej: Dzieci i młodzież z gminy Poniec na akcji "Kibicuj z klasą"

Druk na tkaninie- warsztaty

DSCN5480W piątkowy wieczór w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyły się warsztaty druku na tkaninach naturalnymi metodami, prowadzone przez panią Annę Kaznodziej z Łódzkiej Grupy Kreatywnej. Uczestniczki zajęć poznały dwie techniki ozdabiania tkanin. Jedną z nich było uszlachetnianie tkaniny naturalnym barwnikiem roślin wydobywając go przy pomocy małego młotka. Druga metoda polegała na malowaniu liści roślin przy pomocy pędzelka i odciskaniu ich na odpowiednio przygotowany materiał. Panie z wielką precyzją odtwarzały każdy najdrobniejszy szczegół, a końcowy wzór uzależniony był tylko i wyłącznie od pomysłowości. Zarysy rośliny dawały niesamowity efekt, co obrazują zdjęcia wykonanych prac. Niektóre wzory były bardzo pracochłonne, a przy ich wykonywaniu konieczna była niezwykła zręczność i dokładność.

Czytaj więcej: Druk na tkaninie- warsztaty

Świąteczno-sportowy wrześniowy weekend sekcji NW

DSC07688Do wyjątkowo udanych dni członkowie ponieckiej sekcji NW Krok za Krokiem mogą zaliczyć weekend 24 i 25 wrzesień 2016r. W sobotę wspólnie z Bojanowskimi Kijkami Szczęścia świętowali kolejny rok wspólnych wędrówek we Frankówce. Uroczystość poprzedził kilkukilometrowy marsz ścieżką edukacyjną w okolicznym lesie. Było wspólne biesiadowanie przy kolacji oraz dobrej muzyce. Nie zabrakło też urodzinowego tortu, życzeń i wspomnień z razem przechodzonych 10-ciu lat w Bojanowie i 8-śmiu w Poniecu.

Czytaj więcej: Świąteczno-sportowy wrześniowy weekend sekcji NW

Konkurs plastyczny "Kolory jesieni"

jesień

Regulamin konkursu plastycznego

”Kolory jesieni”

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Cele konkursu

-rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody

-uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody jesienią

-stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania swoich talentów.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Kolory jesieni"

Kolejne kilometry przejechane!

DSC07612Grupa miłośników dwóch kółek z Ponieca wyruszyła na kolejną już w tym sezonie rowerówkę. Tym razem trasa wiodła z Ponieca przez Śmiłowo – Oporówko – Krzemieniewo do Nowego Belęcina, do Gospodarstwa Agroturystycznego „Chata na Skraju” prowadzonego przez państwa Szulców. Po przejechaniu 17 km ponad 50 osobowa grupa cyklistów dotarła do celu by podziwiać stary, klimatyczny dom położony wśród pól, lasów i łąk. Panująca tam cisza i spokój, stworzyły niesamowite warunki do odpoczynku przy wspólnym grillowaniu.

Czytaj więcej: Kolejne kilometry przejechane!

Sierpniowa wycieczka rowerowa do Bojanowa

browar 1Sierpniowa wycieczka rowerowa zgromadziła blisko 60-osobową grupę cyklistów pod siedzibą Gminnego Centrum Kultury w Poniecu skąd wyruszyła w trasę przez Sowiny, Kawcze, Wydartowo do Bojanowa gdzie celem wycieczki był „Wielkopolski Browar w Bojanowie”. W miejscu tym zapoznano nas z procesem technologicznym produkcji piwa i jego parametrami, zapoznanie z maszynami i urządzeniami oraz sposobem ich działania. Przewodnik oprowadzający grupę opowiedział o surowcu i sposobie wytwarzania słodu, wyposażeniu słodowni i używanych narzędziach.

Czytaj więcej: Sierpniowa wycieczka rowerowa do Bojanowa

Łączy nas historia...

IMG 3409 1600x1200W sierpniowy weekend 19-21 mieszkańcy gminy Poniec mogli w nietypowy sposób spędzić czas wolny. Od piątku 19 sierpnia rozpoczął się „Obóz Szkoleniowo Badawczy Poniec 1704-2016 Łączy nas historia…” zorganizowany przez Lubuską Grupę Eksploracyjną "Nadodrze" oraz lokalną grupę pasjonatów dziejów militarnych, tworzoną przez Waldemara Andrzejewskiego, Pawła Gruszkę, Mirosława Skrzypczaka i Krzysztofa Wodyńskiego. Partnerem przedsięwzięcia była Gmina Poniec i Gminne Centrum Kultury w Poniecu.

Czytaj więcej: Łączy nas historia...

Rowerówka z Muzeum w tle.

DSCN5260W gorące lipcowe przedpołudnie ponad 40-osobowa grupa rowerzystów wyruszyła z pod siedziby Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów amatorzy dwóch kółek dotarli do miejsca unikatowego, które mieści się w budynku Fabryki Mebli powstałej w 1922. Przetrwała ona w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego, a maszyny i narzędzia wykorzystane do wyposażenia stolarni sięgają swą historią połowy XIX wieku. W Muzeum znajduje się również Izba Biskupiańska poświęcona lokalnemu folklorowi. Uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem eksponatów, które można było dotknąć, sprawdzić jak działają. Zwiedzając miało się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Czytaj więcej: Rowerówka z Muzeum w tle.

Film XII Dni Ziemi Ponieckiej

film

"Wakacje z Panem Kleksem” w bibliotece w Żytowiecku

IMG 1341Wakacyjny czas można miło i ciekawie spędzić w bibliotece, o czym przekonała się grupa dzieci w wieku 5-12 lat uczestnicząca w zajęciach literacko-plastycznych pn. „Wakacje z Panem Kleksem”. Zorganizowanych przez bibliotekę w Żytowiecku – filię Gminnej Biblioteki Centrum Kultury w Poniecu. Zajęcia, do których młodzi czytelniczy przystąpili ochoczo i z dużym zaangażowaniem, wypełnione były zabawą, polegającą na głośnym czytaniu fragmentów książek Jana Brzechwy o sympatycznym Panu Kleksie i jego niezwykłej akademii, przeplatanym elementami dramy, zabawami plastycznymi, zagadkami, zabawami ruchowymi oraz projekcją filmu pt. Akademia Pana Kleksa”.

Czytaj więcej: "Wakacje z Panem Kleksem” w bibliotece w Żytowiecku

Gminne Centrum Kultury w Poniecu