Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2017 Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Aktualności

VI Rodzinna Majówka Rowerowa

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Rodzinnej Majówce Rowerowej.

Regulamin VI Rodzinnej Majówki Rowerowej

Rusza III edycja ALPN

 

 altLigę czas zacząć. Już w najbliższy weekend  na boisku Orlik 2012 w Poniecu swoje zmagania rozpoczną zespoły występujące w III edycji Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W tym roku do rywalizacji przystąpi dwanaście zespołów. Ciężko jest  wskazać faworytów wszystkich pojedynków. Kto zostanie liderem po pierwszej kolejce?. Kto w tym roku okaże się „czarnym koniem” naszej ligi?. I najważniejsze pytanie kto zostanie zwycięzcą na koniec sezonu. Miejmy nadzieję, że pogoda nie popsuje nam planów. Jedno jest pewne zapowiadają się ogromne emocje więc nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić na nią wszystkich kibiców! Pierwsza kolejka prezentuje się następująco:

Czytaj więcej: Rusza III edycja ALPN

O finansach w bibliotece

alt„O finansach w bibliotece”  - jest to projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Jest on rozłożony w czasie od maja 2012 r do grudnia 2012 r.  Z  600  Bibliotek województwa wielkopolskiego do tego projektu zakwalifikowało się 11 bibliotek, w tym również Biblioteka GCKSTiR W PONIECU. W dniach 26.03.-28.03.2012 r. odbyły się szkolenia  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, w których wzięły  udział dwie osoby z naszej biblioteki. Na szkoleniu tym  zdobyliśmy podstawową wiedzę ekonomiczną niezbędną do prowadzenia spotkań edukacyjnych w swoich bibliotekach oraz wiedzę o procesie efektywnego uczenia ludzi dorosłych.

Czytaj więcej: O finansach w bibliotece

Tydzień z Internetem 2012

alt"Tydzień z Internetem 2012" to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. Na potrzeby kampanii został uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu wiadomo było, ile osób wzięło w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji była już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce "Tydzień z Internetem 2012" przeprowadzony został pod hasłem aktywności solidarności międzypokoleniowej.

Czytaj więcej: Tydzień z Internetem 2012

Spotkanie organizacyjne ALPN.

W dniu 3 kwietnia w sali GCKSTiR odbyło się zebranie organizacyjne ws. rozgrywek III edycji  Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Czytaj więcej: Spotkanie organizacyjne ALPN.

Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną

altOddział dla Dzieci i Młodzieży biblioteki  GCKSTiR w Poniecu zorganizował
w dniach 08-31 marca konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5-15 lat. Wzięło w nim udział ogółem  78 dzieci.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną

Wystawa wielkanocna "Ale jaja"

altSekcja robótek ręcznych, która działa od końca października 2011 r. przy GCKSTiR w Poniecu, wykonała w ramach warsztatów, które odbyły się 16,23 i 30 marca 2012r. - ozdoby wielkanocne.

Efekty warsztatów -  pisanki, wykonane różnymi technikami, można obejrzeć w holu Biblioteki GCKSTiR przy ul.Krobskiej 45a.

Konkurs na plakat

altZ okazji przypadających w kwietniu - Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Filia Biblioteczna w Żytowiecku zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na plakat reklamujący książkę i czytelnictwo, pod hasłem - "czytanie jest trendy!"

Czytaj więcej: Konkurs na plakat

"Natia" w poznańskiej "Arenie"

22 marca 2012 w poznańskiej "Arenie" ponad 60 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski stanęło do rywalizacji w aerobiku grupowym.

Czytaj więcej: "Natia" w poznańskiej "Arenie"

Ale jaja - warsztaty wielkanocne

W piątek 16 marca w sali GCKSTiR odbyły się warsztaty wielkanocne. Było to pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań, podczas którego uczestnicy zapoznali się z różnymi technikami tworzenia ozdób wielkanocnych.

Czytaj więcej: Ale jaja - warsztaty wielkanocne

Gminne Centrum Kultury w Poniecu