Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2017 Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Aktualności

Konkurs plastyczny "Kolory jesieni"

jesień

Regulamin konkursu plastycznego

”Kolory jesieni”

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Cele konkursu

-rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody

-uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody jesienią

-stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania swoich talentów.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Kolory jesieni"

Kolejne kilometry przejechane!

DSC07612Grupa miłośników dwóch kółek z Ponieca wyruszyła na kolejną już w tym sezonie rowerówkę. Tym razem trasa wiodła z Ponieca przez Śmiłowo – Oporówko – Krzemieniewo do Nowego Belęcina, do Gospodarstwa Agroturystycznego „Chata na Skraju” prowadzonego przez państwa Szulców. Po przejechaniu 17 km ponad 50 osobowa grupa cyklistów dotarła do celu by podziwiać stary, klimatyczny dom położony wśród pól, lasów i łąk. Panująca tam cisza i spokój, stworzyły niesamowite warunki do odpoczynku przy wspólnym grillowaniu.

Czytaj więcej: Kolejne kilometry przejechane!

Sierpniowa wycieczka rowerowa do Bojanowa

browar 1Sierpniowa wycieczka rowerowa zgromadziła blisko 60-osobową grupę cyklistów pod siedzibą Gminnego Centrum Kultury w Poniecu skąd wyruszyła w trasę przez Sowiny, Kawcze, Wydartowo do Bojanowa gdzie celem wycieczki był „Wielkopolski Browar w Bojanowie”. W miejscu tym zapoznano nas z procesem technologicznym produkcji piwa i jego parametrami, zapoznanie z maszynami i urządzeniami oraz sposobem ich działania. Przewodnik oprowadzający grupę opowiedział o surowcu i sposobie wytwarzania słodu, wyposażeniu słodowni i używanych narzędziach.

Czytaj więcej: Sierpniowa wycieczka rowerowa do Bojanowa

Łączy nas historia...

IMG 3409 1600x1200W sierpniowy weekend 19-21 mieszkańcy gminy Poniec mogli w nietypowy sposób spędzić czas wolny. Od piątku 19 sierpnia rozpoczął się „Obóz Szkoleniowo Badawczy Poniec 1704-2016 Łączy nas historia…” zorganizowany przez Lubuską Grupę Eksploracyjną "Nadodrze" oraz lokalną grupę pasjonatów dziejów militarnych, tworzoną przez Waldemara Andrzejewskiego, Pawła Gruszkę, Mirosława Skrzypczaka i Krzysztofa Wodyńskiego. Partnerem przedsięwzięcia była Gmina Poniec i Gminne Centrum Kultury w Poniecu.

Czytaj więcej: Łączy nas historia...

Rowerówka z Muzeum w tle.

DSCN5260W gorące lipcowe przedpołudnie ponad 40-osobowa grupa rowerzystów wyruszyła z pod siedziby Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów amatorzy dwóch kółek dotarli do miejsca unikatowego, które mieści się w budynku Fabryki Mebli powstałej w 1922. Przetrwała ona w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego, a maszyny i narzędzia wykorzystane do wyposażenia stolarni sięgają swą historią połowy XIX wieku. W Muzeum znajduje się również Izba Biskupiańska poświęcona lokalnemu folklorowi. Uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem eksponatów, które można było dotknąć, sprawdzić jak działają. Zwiedzając miało się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Czytaj więcej: Rowerówka z Muzeum w tle.

Film XII Dni Ziemi Ponieckiej

film

"Wakacje z Panem Kleksem” w bibliotece w Żytowiecku

IMG 1341Wakacyjny czas można miło i ciekawie spędzić w bibliotece, o czym przekonała się grupa dzieci w wieku 5-12 lat uczestnicząca w zajęciach literacko-plastycznych pn. „Wakacje z Panem Kleksem”. Zorganizowanych przez bibliotekę w Żytowiecku – filię Gminnej Biblioteki Centrum Kultury w Poniecu. Zajęcia, do których młodzi czytelniczy przystąpili ochoczo i z dużym zaangażowaniem, wypełnione były zabawą, polegającą na głośnym czytaniu fragmentów książek Jana Brzechwy o sympatycznym Panu Kleksie i jego niezwykłej akademii, przeplatanym elementami dramy, zabawami plastycznymi, zagadkami, zabawami ruchowymi oraz projekcją filmu pt. Akademia Pana Kleksa”.

Czytaj więcej: "Wakacje z Panem Kleksem” w bibliotece w Żytowiecku

Wakacyjny teatrzyk dla dzieci

DSCN4944Z okazji wakacji w sali widowiskowej GCK gmina Poniec przygotowała dla dzieci teatrzyk w wykonaniu grupy „Herbi” z Leszna, który umilił swoją interpretacją bajki „Jaś i zaczarowana łodyga fasoli”. Przez godzinę dzieciaki przeniosły się do bajkowego świata, w którym nie brakowało dobrej zabawy i masy śmiechu.

Dobra muzyka i moc atrakcji w Poniecu

enej1Imprezę na stadionie sportowym przy ulicy Harcerskiej zainaugurowały występy Przedszkolaków z gminy Poniec. Tuż po nich oficjalne otwarcie XII Dni Ziemi Ponieckiej przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego rozpoczęło rywalizację w obchodzącej w tym roku swój dziesiąty jubileusz Sołtysiadzie. Podczas zawodów rywalizowało między sobą dziewiętnaście sołectw z gminy Poniec. Konkurencje nie sprawiały większych problemów uczestnikom, a na ich twarzach widać było pozytywną energię, jaką niewątpliwie dawała rywalizacja. Po dwugodzinnych zmaganiach w takich konkurencjach jak „Pyry na start”, „Napad na bank”, ”Chodząca szarfa” czy „Boxing orzech” poznaliśmy zwycięzców. Po raz trzeci z rzędu najlepsze okazało się sołectwo Janiszewo.

Czytaj więcej: Dobra muzyka i moc atrakcji w Poniecu

Wakacje dla młodych tancerzy

wt3Korzystając z wcześniejszych doświadczeń i odpowiadając na duże zainteresowanie przygotowano dla dzieci warsztaty taneczne z instruktorami Katarzyną i Jurkiem Sobkowiak, na co dzień prowadzącymi zespół „Iskierki” z Leszna. Wakacyjny czas stał się dogodnym momentem do szlifowania swoich umiejętności tanecznych. Przez ten czas dzieci nie tylko nauczyły się choreografii, lecz również działania w grupie oraz obycia „ze sceną”. Codziennie w godz. od 10.00 – 14.00 uczyło się 28 dzieci. Na zakończenie warsztatów młodzi uczestnicy pokazali choreografię specjalnie przygotowaną na tą okoliczność. Była to wspaniała okazja, by pokazać wyuczone umiejętności przed swoimi rodzicami. Warsztaty dokształciły młodych tancerzy, którzy aktywnie spędzili początek swoich wakacji.

Czytaj więcej: Wakacje dla młodych tancerzy

Gminne Centrum Kultury w Poniecu