Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2017 Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Aktualności

EKSPLOZJA ŚLĄSKIEGO HUMORU W PONIECU

pierwszeWypełniona hala widowiskowo-sportowa, oklaskiwała w piątek 14 października znanego kabareciarza Grzegorza Poloczka. Artystę powitał i na scenę zaprosił Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Ślązak tego wieczora wystąpił wraz z Kornelią Maroszek i Justyną Gawlik, znane z list śląskich szlagierów, jako duet „Kola & Jula” oraz gitarzystą Bartkiem Kuźniarzem. Wspólnie artyści zaprezentowali ponad dwugodzinny program, podczas którego G.Poloczek rozśmieszał obecnych widzów doskonałymi skeczami. Grzegorz Poloczek, to nie tylko doskonały kabareciarz, ale także znakomity piosenkarz o czym przekonano się w piątkowy wieczór. W czasie koncertu zaśpiewał swoje największe przeboje. Również swoje utwory zaprezentował ponieckiej publiczności duet Kola i Jula oraz B.Kuźniarz. Dla publiczności była to niesamowita okazja do zabawy przy śląskich przebojach.

Czytaj więcej: EKSPLOZJA ŚLĄSKIEGO HUMORU W PONIECU

"Krok za krokiem" w Smyczynie

nw smyczyna 3W mgliste i chłodne przedpołudnie 16 października 2016r. kijkarze ponieckiej sekcji NW „ Krok za krokiem” wraz z Bojanowskimi Kijkami Szczęścia wzięli udział w III Marszu Nordic Walking o Puchar Stowarzyszenia Azymut w Smyczynie. Impreza zorganizowana przez chodziarzy z Lipna zgromadziła na starcie ponad 60 osób podzielonych na kategorie wiekowe; dzieci, kobiety do 49 lat, kobiety pow. 50 lat oraz mężczyzn do 55 lat oraz powyżej tego wieku. Trasa wytyczona przez organizatorów liczyła ok. 8 km i wiodła urokliwymi duktami lasów wokół Rancza Smyczyna. Do mety dotarli wszyscy uczestnicy pokonując okoliczne pagórki, maszerując skrajem lasu wzdłuż łąk, niewielkich stawów, po drodze obserwując przepiękne jesienne krajobrazy.

Czytaj więcej: "Krok za krokiem" w Smyczynie

XIII Rajd Rowerowy

rajddokrobi16

 

 

Zapisy dla chętnych z Ponieca
w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do dnia 19 października. Zbiórka uczestników na rynku w Poniecu o godz. 12.30.

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE 

 

 

 .

 

Uciekł niedźwiedź i nie tylko…

DSCN6090Kolejne Jesienne spotkanie z Biblioteką już za nami, tym razem odwiedził nas Wiesław Drabik – bajkopisarz oraz ilustrator, twórca ponad dwustu wierszowanych, pełnych humoru bajek dla dzieci. Autor spotkał się 04.10.2016 w GCK z uczniami klas trzecich szkoły podstawowej. Podczas spotkania pokazywał swoje książeczki, opowiadał o nich, a także wspólnie z dziećmi czytał rymowanki takie jak „Uciekł niedźwiedź” czy „Awantura na podwórku”.

Czytaj więcej: Uciekł niedźwiedź i nie tylko…

Spotkanie z Ćpunem

DSCN6060Dziś odbyło się pierwsze z zapowiedzianych Jesiennych spotkań z Biblioteką. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu. Krzysztof Piersa, który był naszym gościem spotkał się z młodzieżą klas pierwszych gimnazjum w sali GCK, aby opowiedzieć im o tym, że uzależnić się można również od gier komputerowych. Sam autor był uzależniony od gier i teraz opowiada swoją historię walki z nałogiem oraz jak z niego wyszedł. Podczas spotkania dzielił się swoimi doświadczeniami, wskazał jak rozpoznać uzależnienie od gier, a także czym ono może grozić.

Czytaj więcej: Spotkanie z Ćpunem

Warsztaty taneczno-artystyczne

V  25EEPonad trzydziestu tancerzy zespołu Natia z GCK w Poniecu spotkało się w sobotę, 23.09.2016r. na warsztatach taneczno –gimnastycznych w hali sportowej w Poniecu prowadzonych przez instruktorkę grupy p. Anetę Wrotyńską i instruktorkę PFS Aerobics&Step p. Martynę Widyńską. Grupa rozpoczęła trening ćwiczeniami zwinnościowymi, podnoszącymi skoczność i wytrzymałość oraz ćwiczeniami akrobatycznymi. W następnym bloku instruktorki kładły nacisk na rozwój siły, a później przeszły do ćwiczeń na stepie.

Czytaj więcej: Warsztaty taneczno-artystyczne

Dzieci i młodzież z gminy Poniec na akcji "Kibicuj z klasą"

1W niedzielę 25 września dzieci z terenu gminy Poniec wzięły udział w akcji "Kibicuj z klasą". W jej ramach blisko 100 młodych kibiców z naszej gminy dopingowało Kolejorza podczas meczu Lech Poznań – Arka Gdynia, a ich uczestnictwo w tym wydarzeniu było całkowicie bezpłatne. Możliwość obejrzenia meczu na żywo była bez wątpienia wielkim emocjonalnym przeżyciem, zwłaszcza dla tych, którzy pierwszy raz odwiedzili poznański stadion. Uczestnicy wyjazdu pieczołowicie przygotowani do spotkania ubrani w koszulki, szaliki czy gadżety w barwach klubowych, aktywnie uczestniczyli w meczu kibicując z całych sił swojej ulubionej drużynie.

Czytaj więcej: Dzieci i młodzież z gminy Poniec na akcji "Kibicuj z klasą"

Druk na tkaninie- warsztaty

DSCN5480W piątkowy wieczór w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyły się warsztaty druku na tkaninach naturalnymi metodami, prowadzone przez panią Annę Kaznodziej z Łódzkiej Grupy Kreatywnej. Uczestniczki zajęć poznały dwie techniki ozdabiania tkanin. Jedną z nich było uszlachetnianie tkaniny naturalnym barwnikiem roślin wydobywając go przy pomocy małego młotka. Druga metoda polegała na malowaniu liści roślin przy pomocy pędzelka i odciskaniu ich na odpowiednio przygotowany materiał. Panie z wielką precyzją odtwarzały każdy najdrobniejszy szczegół, a końcowy wzór uzależniony był tylko i wyłącznie od pomysłowości. Zarysy rośliny dawały niesamowity efekt, co obrazują zdjęcia wykonanych prac. Niektóre wzory były bardzo pracochłonne, a przy ich wykonywaniu konieczna była niezwykła zręczność i dokładność.

Czytaj więcej: Druk na tkaninie- warsztaty

Świąteczno-sportowy wrześniowy weekend sekcji NW

DSC07688Do wyjątkowo udanych dni członkowie ponieckiej sekcji NW Krok za Krokiem mogą zaliczyć weekend 24 i 25 wrzesień 2016r. W sobotę wspólnie z Bojanowskimi Kijkami Szczęścia świętowali kolejny rok wspólnych wędrówek we Frankówce. Uroczystość poprzedził kilkukilometrowy marsz ścieżką edukacyjną w okolicznym lesie. Było wspólne biesiadowanie przy kolacji oraz dobrej muzyce. Nie zabrakło też urodzinowego tortu, życzeń i wspomnień z razem przechodzonych 10-ciu lat w Bojanowie i 8-śmiu w Poniecu.

Czytaj więcej: Świąteczno-sportowy wrześniowy weekend sekcji NW

Konkurs plastyczny "Kolory jesieni"

jesień

Regulamin konkursu plastycznego

”Kolory jesieni”

Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Cele konkursu

-rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody

-uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody jesienią

-stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania swoich talentów.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Kolory jesieni"

Gminne Centrum Kultury w Poniecu