Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

"Księżniczka na ziarnku grochu" w Poniecu

DSCN9030Baśń o księżniczce na ziarnku grochu znają wszyscy. Bohaterowie opowieści to kapryśny książę szukający w świecie prawdziwej księżniczki, zawiedzeni niezdecydowaniem syna król i królowa, która nakazuje podstępem sprawdzić prawdziwość błękitnej krwi kandydatki do tronu i wreszcie ta jedyna prawdziwa księżniczka pojawiająca się, gdy nad królestwem szaleje straszliwa burza. Dzieci i ich rodzice zgromadzeni w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zobaczyli na własne oczy, jaką rolę odegrało maleńkie ziarenko grochu ukryte pod stertami puchowych pierzyn. Dwóch aktorów Akademii Wyobraźni z Wrocławia na oczach widzów zbudowało piękną opowieść na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena.

Czytaj więcej: "Księżniczka na ziarnku grochu" w Poniecu

Sportowo w Bibliotece

DSCN8974fTradycją stały się organizowane przez Bibliotekę w czasie ferii i wakacji Turnieje FIFA. W dniu 03.02 2017 r. odbył się Turniej FIFA 17. Tym razem mecze rozgrywane były na Xbooksie w sali GCK. W turnieju uczestniczyło siedemnastu chłopców w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej, którzy na czas rozgrywek stali się czołowymi klubami Europy. Eliminacje przebiegały w czterech grupach. W eliminacjach rozegrano 28 meczy. Z każdej grupy do dalszej gry awansowało po 1 zawodniku.

Czytaj więcej: Sportowo w Bibliotece

Feriowe warsztaty plastyczne dla dzieci

DSCN8811Dnia 31 stycznia br. rozpoczęły się warsztaty plastyczne zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszym dniu dzieci zapoznały się z nauką klasycznego rysunku oraz szkicu. Głównym założeniem zajęć jest rozwój kreatywnego myślenia i zdolności manualnych. W ramach lekcji dzieci poznają podstawowe terminy plastyczne takie jak walor, paleta barwna, kompozycja, a także usprawnią swoją percepcje wzrokową. Zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne będzie również jednym z elementów sekcji plastycznej dla dzieci,która swoje zajęcia będzie odbywać cotygodniowo.

Czytaj więcej: Feriowe warsztaty plastyczne dla dzieci

Iluzjonista zaczarował publiczność

1Jak zwykle w organizowanych w gminie Poniec feriach nie brakuje atrakcji. Przed dziećmi i ich rodzicami wystąpił iluzjonista Carlos. W swoim programie zaprosił uczestników do niezwykłej podróży przez własną wyobraźnię. Magik przekładając swoja rękę przez szybę symbolicznie otworzył wrota niezwykłego świata, iluzji i magii. W trakcie trwania widowiska dzieci podziwiać mogły kulę, która tańczyła na chuście, czarodziejski sznurek zmieniający swoje wymiary czy poznać króliczka Kacperka wyczarowanego przez iluzjonistę.

Czytaj więcej: Iluzjonista zaczarował publiczność

III Zimowy Marsz Koczury 2017r.

DSC07847W dniu 29.01.2017r. kijkarze ponieckiej sekcji Nordic Walking Krok za Krokiem wspólnie z kijkarzami Bojanowskich Kijków Szczęścia udali się do Leśnictwa Koczury, aby wziąć udział w III Zimowym Marszu NW zorganizowanym przez Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej AZYMUT z Mórkowa oraz Koło Turystyczne Włoszakowickie Łaziki. Warto zaznaczyć, iż położona w środku lasu leśniczówka posiada ochronkę dla zwierząt, które na wskutek odniesionych kontuzji są zdane na pomoc człowieka.

Czytaj więcej: III Zimowy Marsz Koczury 2017r.

XI MEMORIAŁ KOPA IM. JANA DOPIERAŁY

glowne kopW sobotni wieczór 21 stycznia br. 92 sympatyków gry w KOPA spotkało się na sali w Teodozewie aby w duchu sportowej rywalizacji uczcić pamięć zmarłego w lipcu 2009 r. Jana Dopierały, który zapoczątkował te grę w powiecie gostyńskim. Jak co roku po uroczystym otwarciu oraz uczczeniu patrona imprezy chwila ciszy delegacja złożyła kwiaty na grobie.Gracze rozegrali pięć rund, po których wyłoniono dziesiątkę zwycięzców.

Czytaj więcej: XI MEMORIAŁ KOPA IM. JANA DOPIERAŁY

Styczniowe marsze ponieckich kijkarzy

DSC07827Kijkarze ponieckiej sekcji Nordic Walking KROK ZA KROKIEM rozpoczęli styczeń 2017 na sportowo. Wzorem ubiegłych lat spotkali się w Nowy Rok razem z bojanowskimi chodziarzami by wyruszyć w kilkukilometrowy marsz z Bojanowa do Pakówki. Dopisała pogoda, a dobre humory nie odstępowały uczestników podczas spotkania w „Sołtysówce”. Były noworoczne życzenia i wspólna biesiada przy ognisku. Natomiast 15 stycznia członkowie naszej sekcji wzięli udział w 11 Biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” wspólnie z grupą biegaczy.

Czytaj więcej: Styczniowe marsze ponieckich kijkarzy

WOŚP 2017

WOSP2017

Zapisy do udziału w "Biegu" w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do dnia 13 stycznia. Wśród uczestników biegu rozlosujemy pamiątkowe koszulki.

REGULAMIN 11. BIEGU WOŚP

OŚWIADCZENIE 11. Bieg WOŚP

MAPKA BIEGU

Czytaj więcej: WOŚP 2017

Wyjątkowy Noworoczny Koncert w Poniecu

orkiestra3Wyjątkowy, noworoczny koncert w wykonaniu Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK pod batutą kapelmistrza Wiktora Bąka zabrzmiał w niedzielę 8 stycznia, o godz. 16.00 w hali widowiskowej w Poniecu.

Orkiestra, która, na co dzień swoimi występami uświetnia imprezy organizowane na terenie miasta i gminy Poniec zabrała licznie zgromadzoną publiczność w świat muzyki bardzo zróżnicowanej, począwszy od klasyki nawiązującej do wielkich wiedeńskich koncertów, kolęd, które zachęcały widzów do śpiewania, po repertuar typowo rozrywkowy.

Czytaj więcej: Wyjątkowy Noworoczny Koncert w Poniecu

Wejściówki rozdane!

imagesW związku z licznymi zapytaniami informujemy, że nie ma już wejściówek na niedzielny Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK w Poniecu.

 

 

Regulamin Koncertu Noworocznego

Gminne Centrum Kultury w Poniecu