Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2017 Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Aktualności

Wyjątkowy Noworoczny Koncert w Poniecu

orkiestra3Wyjątkowy, noworoczny koncert w wykonaniu Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK pod batutą kapelmistrza Wiktora Bąka zabrzmiał w niedzielę 8 stycznia, o godz. 16.00 w hali widowiskowej w Poniecu.

Orkiestra, która, na co dzień swoimi występami uświetnia imprezy organizowane na terenie miasta i gminy Poniec zabrała licznie zgromadzoną publiczność w świat muzyki bardzo zróżnicowanej, począwszy od klasyki nawiązującej do wielkich wiedeńskich koncertów, kolęd, które zachęcały widzów do śpiewania, po repertuar typowo rozrywkowy.

Czytaj więcej: Wyjątkowy Noworoczny Koncert w Poniecu

Wejściówki rozdane!

imagesW związku z licznymi zapytaniami informujemy, że nie ma już wejściówek na niedzielny Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK w Poniecu.

 

 

Regulamin Koncertu Noworocznego

Piękne stroiki stworzone na warsztatach

DSCN7946W dniach 15-16 grudnia w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyły się warsztaty świąteczne z rękodzielnictwa. Zajęcia miały na celu integrację mieszkańców, kreatywne wykorzystanie czasu wolnego oraz pobudzanie wyobraźni uczestników.  Zajęcia przebiegały w przyjemnej atmosferze, panie z dużym zaangażowaniem pracowały nad swoimi ozdobami i stroikami. Wszystkie prace zostały przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników warsztatów z przygotowanych wcześniej materiałów. Były piękne i niepowtarzalne. Dekoracje, które wykonały uczestniczki warsztatów mogły zostać przez nie zabrane do domu lub wykorzystane jako prezent dla swoich najbliższych.

Czytaj więcej: Piękne stroiki stworzone na warsztatach

Ponieckie Mikołajki ze szczytnym celem w tle.

DSCN7657Mieszkańcy gminy Poniec licznie przybyli do hali widowiskowo-sportowej by świętować w sobotę 10 grudnia Mikołajki. Atrakcji dla wszystkich było, co niemiara. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, pomalować bombki, napisać list do św. Mikołaja, pomalować sobie buźkę, zapleść warkoczyki czy wziąć udział w grach i zabawach z animatorami. Na starszych czekał kiermasz bożonarodzeniowy oraz przepyszne wypieki przygotowane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz sekcji działających w Stowarzyszeniu PIAST, które można było zjeść popijając kawą czy herbatą. Każdy mógł spróbować pysznych pierników przygotowanych przez KGW Czarkowo. Podziwiać można było występy artystyczne przedszkolaków z grupy Biedronek Przedszkola Samorządowego w Poniecu, taneczne zespołu Natia, występy wokalne grupy Humoreska oraz obejrzeć spektakl teatralny pt. „Dwunastu braci”przygotowany przez artystów HERBI z Leszna. Podczas imprezy zbierano pieniążki na leczenie czteroletniej Zuzi Nawrockiej-Boguszyńskiej, dziewczynki chorej na zaćmę, której grozi całkowita utrata wzroku. Konieczna jest kosztowna operacja w klinice w Londynie gdyż wzrok stale się pogarsza. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałej świątecznej imprezy.

Czytaj więcej: Ponieckie Mikołajki ze szczytnym celem w tle.

Strażacy zwyciężają w Turnieju o Puchar Ks. Proboszcza

IMG 6988Dwanaście drużyn wzięło udział w I halowym turnieju piłki nożnej o puchar księdza Proboszcza „Poniec Cup”. Inicjatywa organizacji turnieju, która wyszła ze strony ponieckich księży – Krzysztofa Szymendery i Roberta Łopatki wzbudziła duże zainteresowanie. W ponieckiej hali zaprezentowały się m.in. drużyny kleryków, księży, ministrantów, policjantów, radnych, strażaków, urzędników.

Czytaj więcej: Strażacy zwyciężają w Turnieju o Puchar Ks. Proboszcza

Świateczne warsztaty dla dzieci

DSCN7637Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a świąteczna atmosfera zapanowała już 8 i 9 grudnia. Jak co roku w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu specjalnie dla dzieci odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z rękodzielnictwa. Podczas spotkania uczestnicy malowali piękne, kolorowe, świąteczne obrazki za pomocą rosnących farb, wykonywali gwiazdki, aniołki oraz świąteczne czapeczki. Dwudniowe warsztaty pokazały dzieciom, że nie sztuką jest kupić ozdoby w sklepie. Z prostych materiałów można zrobić je własnoręcznie, są wtedy oryginalne, piękne i sprawiają wiele radości nie tylko najmłodszym. W czasie pracy był także czas na miłe pogawędki i słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Świateczne warsztaty dla dzieci

Mikołajowie, Śnieżynka, Elf i Renifer odwiedzili dzieci

DSCN74286 grudnia to dzień św. Mikołaja, na który z utęsknieniem oraz nutką niepokoju czekają wszystkie dzieci. W tym szczególnym dniu przy padającym z nieba białym puchu Mikołajowie z workami pełnymi słodyczy, którym dzielnie pomagała Śnieżynka, Elf oraz bardzo sympatyczny Renifer ruszyli wspólnie w drogę, by odwiedzić wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Poniec. Zaskoczenie przedszkolaków, uczniów a nawet samych nauczycieli na widok niecodziennych gości było ogromne. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, jednak na wielu twarzach można było zobaczyć uśmiech. Spotkania minęły w bardzo miłej, świątecznej atmosferze, podczas których obdarowane smakołykami przez niezwykłych gości dzieci śpiewały kolędy, recytowały wierszyki, obiecując, że będą grzeczne przez następny rok.

Czytaj więcej: Mikołajowie, Śnieżynka, Elf i Renifer odwiedzili dzieci

Miś Ambroży w Poniecu

IMG 0474d29.11.2016 r. do Ponieca zawitał krakowski teatrzyk Edu – Arts z przedstawieniem dla najmłodszych widzów. Jako, że niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, tak i bohaterem dzisiejszego występu był miś. Miś Ambroży miał urodziny, więc jego przyjaciel tygrysek wspólnie       z widzami organizował mu przyjęcie. Razem z dziećmi piekli tort, przygotowywali urodzinowy prezent – balonikowego pieska, z którymi jechali rowerami do domku misia. Zaskoczonemu misiowi, który nie spodziewał się tylu gości pomagali dmuchać świeczkę na torcie i wymyślać życzenie.

Czytaj więcej: Miś Ambroży w Poniecu

Jesienne spotkania z Biblioteką zakończone

IMG 0483Cykl Jesiennych spotkań z Biblioteką został zakończony w środę 23 listopada. Ostatnim, szóstym punktem cyklu były warsztaty decoupage, które w kameralnym gronie w  bibliotece poprowadziła pani Ewa Łaszczyńska-Maćkowiak, na co dzień nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Kościanie, a w wolnych chwilach tworząca wspaniałe skrzyneczki, kartki, chusteczniki, ozdoby oraz wiele innych rzeczy. Podczas warsztatu uczestniczki wykonały drewniane zakładki do książek dwoma metodami:

Czytaj więcej: Jesienne spotkania z Biblioteką zakończone

Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych

mkidn 01 cmyk-horz
Gminne Centrum Kultury Gminna Biblioteka w Poniecu w 2016 r. otrzymała dofinansowanie w kwocie  9 045,00 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Z otrzymanego dofinansowania nasza biblioteka zakupiła 379 książek:

- 128 książek do Oddziału dla Dorosłych

- 141 książek do Oddziału dla Dzieci

- 110 książek do Filii w Żytowiecku

Zakupy zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu