Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2017 Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Aktualności

Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych

mkidn 01 cmyk-horz
Gminne Centrum Kultury Gminna Biblioteka w Poniecu w 2016 r. otrzymała dofinansowanie w kwocie  9 045,00 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Z otrzymanego dofinansowania nasza biblioteka zakupiła 379 książek:

- 128 książek do Oddziału dla Dorosłych

- 141 książek do Oddziału dla Dzieci

- 110 książek do Filii w Żytowiecku

Zakupy zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Eleni wystąpiła w Poniecu

DSCN6517Na scenę muzyczną do hali widowiskowo-sportowej w Poniecu zaproszono Eleni, artystkę, która zadebiutowała ponad 40 lat temu, królową polskiej piosenki mającą za sobą występy nie tylko w Polsce, ale również za granicą, między innymi we Francji, w Szwecji, Stanach Zjednoczonych czy Australii. Tłumnie zgromadzoną publiczność przywitał dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk zapowiadając występ artystki i jej zespołu.

Czytaj więcej: Eleni wystąpiła w Poniecu

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

IMG 0429W dniu 10 listopada 2016 r. w ramach „Jesiennych spotkań z Biblioteką” do Klubu Seniora Złota Jesień zawitała Pani Jolanta Szwalbe, autorka bardzo inspirujących antologii cytatów. Jedno z jej życiowych mott brzmi "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu." Podczas spotkania Pani Jolanta cytowała z pamięci słowa wielkich filozofów, pisarzy, muzyków, osób mniej lub bardziej znanych, opowiadała anegdoty i zabawne historie z życia autorów cytatów.

Czytaj więcej: „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

Koncert - Ważne informacje

W związku z niedzielnym koncertem ELENI podajemy kilka istotnych informacji:

Koncert rozpoczyna się o godzinie 17.00. Publiczność na miejsce imprezy będzie wpuszczana nie wcześniej niż o godzinie 16.00. Wejście na koncert będzie możliwe tylko i wyłącznie głównym wejściem hali widowiskowo-sportowej OSiR. Prosimy o zwrócenie uwagi, na jaki sektor mamy zakupiony bilet. Przypominamy sektor A – dół hali, sektor B- góra hali.

Przed i podczas trwania koncertu udostępniony Państwu będzie parking pomiędzy budynkami szkół Podstawowej i Gimnazjum. Parking przed głównym wejściem do hali zostanie wyłączony z ruchu.

 REGULAMIN KONCERTU 13.11.2016r.

„Życie jak szyba”

DSCN6464Czwarte „Jesienne spotkanie z Biblioteką” za nami. Tym razem gościem był twórca pięciu tomików wierszy - Pan Stanisław Kruk, niegdyś nauczyciel i dyrektor szkoły podstawowej w Żytowiecku, obecnie emeryt piszący wiersze bynajmniej nie do szuflady. W sali Gminnego Centrum Kultury przedstawił swą twórczość trzecim klasom gimnazjum, którzy w skupieniu słuchali wierszy, a także historii, jakie się z nimi wiążą oraz skąd autor czerpie inspiracje i pomysły.

Czytaj więcej: „Życie jak szyba”

Instruktor sekcji na Mistrzostwach Polski

DSC 0428XVIII Toruńskie Mistrzostwa Polski Kolekcji modeli redukcyjnych odbyły się 22/23 października w Forcie IV. W zawodach startował instruktor sekcji modelarskiej działającej przy GCK Poniec pan Janusz Poprawski. Poziom konkursu był niewiarygodnie wysoki, startowali w nim modelarze z całej Polski i Czech. Wystawiono ponad 300 kolekcji w różnych kategoriach. Nasz instruktor wystartował w klasie PDL- dioramy lotnicze kolekcji Asy Lotnictwa Polskiego. Kolekcja ta ostatecznie zajęła III miejsce otrzymując brązowy medal, puchar wydziału Sportu i Turystyki Urzędu miasta w Toruniu oraz okolicznościową książkę „Toruń wniebowzięty” autora Marka Wierzchowskiego.

Czytaj więcej: Instruktor sekcji na Mistrzostwach Polski

Podsumowanie konkursu plastycznego ”Kolory jesieni”

IMG 0413Organizatorem konkursu był Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Gminnego Centrum Kultury. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno przyrody oraz możliwość wykazania się twórczymi talentami. Prace należało złożyć w dniach 01.10. – 22. 10. 2016 r. W konkursie wzięło udział 22 dzieci w wieku 5 – 10 lat.

Komisja w składzie:

Magdalena Kubeczka – pracownik biblioteki szkolnej

Jolanta Pawłowska – organizator konkursu

dokonały oceny prac, biorąc pod uwagę pomysłowość, różnorodność użytych materiałów, estetykę wykonania i wiek autora prac.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu plastycznego ”Kolory jesieni”

Poniec w "Było... nie minęło"

IMG 1020.JPGZapraszamy do obejrzenia odcinka programu "Było ... nie minęło" wyemitowanego w telewizji polskiej na kanale TVP HISTORIA. Tematem odcinka jest obóz szkoleniowo badawczy, który odbył się w sierpniowy weekend w Poniecu. Kliknij w link i oglądaj.

"Było... nie minęło"

XIII Rajd Rowerowy z okazji 77 rocznicy rozstrzelania Polaków

DSCN6412W niedzielę 23 października 2016 roku ponad 20 osobowa grupa rowerzystów z Ponieca uczestniczyła w rajdzie rowerowym z okazji 77 rocznicy rozstrzelania Polaków w październiku 1939 roku w Krobi, Gostyniu i Poniecu organizowanym przez stowarzyszenie "Na Szlaku".

Delegacje rowerzystów uczciły tym samym pamięć ofiar, składając również wiązanki kwiatów i zapalając znicze przed tablicą upamiętniającą to wydarzenie w Poniecu, przed Pomnikiem Ofiar Katynia w Pudliszkach oraz przed pomnikiem na Rynku w Krobi.

Czytaj więcej: XIII Rajd Rowerowy z okazji 77 rocznicy rozstrzelania Polaków

Podróż po Ziemi Świętej

DSCN6403Obrazki z Ziemi Świętej to tytuł kolejnego spotkania zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę. Na spotkanie z Halina Radołą - podróżniczką z zamiłowania, które odbyło się 20.10.2016r. przybyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej by posłuchać o Jerozolimie, Nazarecie, Betlejem oraz innych miastach sąsiednich. Podróżniczka opowiadała o miejscach świętych, do których przybywają pielgrzymi i turyści z całego świata, o zwyczajach tam panujących, potrawach, religiach, które są wyznawane, a także klimacie oraz roślinności.

Czytaj więcej: Podróż po Ziemi Świętej

Gminne Centrum Kultury w Poniecu