Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2017 Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Aktualności

Wystawa sekcji plastycznej "Ikonostas"

001Co roku plastycy z naszej sekcji raczą nas wystawami na różne tematy artystyczne i plastyczne. Tym razem artyści zilustrowali tajemnicę sacrum za pomocą układu plam i linii układających się w całość. Powstała seria obrazów inspirowanych malarstwem bizantyńskim, tematyką ikon przedstawiających świętych. Wernisaż wystawy pt. „IKONOSTAS” odbył się w sobotę w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Podczas wernisażu malarze z chęcią opowiadali o swej pasji oraz twórczości i zajęciach plastycznych, które sprawiają im ogromną przyjemność i pozwalają na rozwijanie talentów. Kto nie zdążył dotrzeć na sobotnie otwarcie wystawy, będzie mógł ją obejrzeć jeszcze w ciągu kilku najbliższych dni.

Czytaj więcej: Wystawa sekcji plastycznej "Ikonostas"

Wałkować, siekać, piec, podgryzać- pyszne warsztaty dla dzieci

DSCN2W ostatni dzień ferii zimowych na dzieciaki z gminy Poniec czekała spora atrakcja. Do Ponieca zawitała Akademia Umiejętności „Kulinarne Przygody” z Poznania. Sala Gminnego Centrum Kultury w Poniecu stała się idealnym miejscem dla dzieci, które pragnęły odkryć wielką radość z przygotowania posiłków. Mali uczestnicy zajęć zobaczyli jak wygląda praca w kuchni oraz pod czujnym okiem profesjonalistki mogły same skomponować ulubioną pizzę. Dla każdego dziecka było przygotowane miejsce przy stole, fartuszek oraz potrzebne przybory. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak zrobić prawdziwe ciasto na pizzę, przygotować pyszny sos oraz poszatkować potrzebne produkty.

Czytaj więcej: Wałkować, siekać, piec, podgryzać- pyszne warsztaty dla dzieci

"Księżniczka na ziarnku grochu" w Poniecu

DSCN9030Baśń o księżniczce na ziarnku grochu znają wszyscy. Bohaterowie opowieści to kapryśny książę szukający w świecie prawdziwej księżniczki, zawiedzeni niezdecydowaniem syna król i królowa, która nakazuje podstępem sprawdzić prawdziwość błękitnej krwi kandydatki do tronu i wreszcie ta jedyna prawdziwa księżniczka pojawiająca się, gdy nad królestwem szaleje straszliwa burza. Dzieci i ich rodzice zgromadzeni w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zobaczyli na własne oczy, jaką rolę odegrało maleńkie ziarenko grochu ukryte pod stertami puchowych pierzyn. Dwóch aktorów Akademii Wyobraźni z Wrocławia na oczach widzów zbudowało piękną opowieść na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena.

Czytaj więcej: "Księżniczka na ziarnku grochu" w Poniecu

Sportowo w Bibliotece

DSCN8974fTradycją stały się organizowane przez Bibliotekę w czasie ferii i wakacji Turnieje FIFA. W dniu 03.02 2017 r. odbył się Turniej FIFA 17. Tym razem mecze rozgrywane były na Xbooksie w sali GCK. W turnieju uczestniczyło siedemnastu chłopców w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej, którzy na czas rozgrywek stali się czołowymi klubami Europy. Eliminacje przebiegały w czterech grupach. W eliminacjach rozegrano 28 meczy. Z każdej grupy do dalszej gry awansowało po 1 zawodniku.

Czytaj więcej: Sportowo w Bibliotece

Feriowe warsztaty plastyczne dla dzieci

DSCN8811Dnia 31 stycznia br. rozpoczęły się warsztaty plastyczne zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszym dniu dzieci zapoznały się z nauką klasycznego rysunku oraz szkicu. Głównym założeniem zajęć jest rozwój kreatywnego myślenia i zdolności manualnych. W ramach lekcji dzieci poznają podstawowe terminy plastyczne takie jak walor, paleta barwna, kompozycja, a także usprawnią swoją percepcje wzrokową. Zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne będzie również jednym z elementów sekcji plastycznej dla dzieci,która swoje zajęcia będzie odbywać cotygodniowo.

Czytaj więcej: Feriowe warsztaty plastyczne dla dzieci

Iluzjonista zaczarował publiczność

1Jak zwykle w organizowanych w gminie Poniec feriach nie brakuje atrakcji. Przed dziećmi i ich rodzicami wystąpił iluzjonista Carlos. W swoim programie zaprosił uczestników do niezwykłej podróży przez własną wyobraźnię. Magik przekładając swoja rękę przez szybę symbolicznie otworzył wrota niezwykłego świata, iluzji i magii. W trakcie trwania widowiska dzieci podziwiać mogły kulę, która tańczyła na chuście, czarodziejski sznurek zmieniający swoje wymiary czy poznać króliczka Kacperka wyczarowanego przez iluzjonistę.

Czytaj więcej: Iluzjonista zaczarował publiczność

III Zimowy Marsz Koczury 2017r.

DSC07847W dniu 29.01.2017r. kijkarze ponieckiej sekcji Nordic Walking Krok za Krokiem wspólnie z kijkarzami Bojanowskich Kijków Szczęścia udali się do Leśnictwa Koczury, aby wziąć udział w III Zimowym Marszu NW zorganizowanym przez Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej AZYMUT z Mórkowa oraz Koło Turystyczne Włoszakowickie Łaziki. Warto zaznaczyć, iż położona w środku lasu leśniczówka posiada ochronkę dla zwierząt, które na wskutek odniesionych kontuzji są zdane na pomoc człowieka.

Czytaj więcej: III Zimowy Marsz Koczury 2017r.

XI MEMORIAŁ KOPA IM. JANA DOPIERAŁY

glowne kopW sobotni wieczór 21 stycznia br. 92 sympatyków gry w KOPA spotkało się na sali w Teodozewie aby w duchu sportowej rywalizacji uczcić pamięć zmarłego w lipcu 2009 r. Jana Dopierały, który zapoczątkował te grę w powiecie gostyńskim. Jak co roku po uroczystym otwarciu oraz uczczeniu patrona imprezy chwila ciszy delegacja złożyła kwiaty na grobie.Gracze rozegrali pięć rund, po których wyłoniono dziesiątkę zwycięzców.

Czytaj więcej: XI MEMORIAŁ KOPA IM. JANA DOPIERAŁY

Styczniowe marsze ponieckich kijkarzy

DSC07827Kijkarze ponieckiej sekcji Nordic Walking KROK ZA KROKIEM rozpoczęli styczeń 2017 na sportowo. Wzorem ubiegłych lat spotkali się w Nowy Rok razem z bojanowskimi chodziarzami by wyruszyć w kilkukilometrowy marsz z Bojanowa do Pakówki. Dopisała pogoda, a dobre humory nie odstępowały uczestników podczas spotkania w „Sołtysówce”. Były noworoczne życzenia i wspólna biesiada przy ognisku. Natomiast 15 stycznia członkowie naszej sekcji wzięli udział w 11 Biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” wspólnie z grupą biegaczy.

Czytaj więcej: Styczniowe marsze ponieckich kijkarzy

WOŚP 2017

WOSP2017

Zapisy do udziału w "Biegu" w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do dnia 13 stycznia. Wśród uczestników biegu rozlosujemy pamiątkowe koszulki.

REGULAMIN 11. BIEGU WOŚP

OŚWIADCZENIE 11. Bieg WOŚP

MAPKA BIEGU

Czytaj więcej: WOŚP 2017

Gminne Centrum Kultury w Poniecu