Dzisiaj jest: 17 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Aktualności

Sukces taneczny zespołów "Natia"

Aerobik 2017W sobotę 18 marca w hali sportowej w Rydzynie odbył się Półfinał Wojewódzki w Aerobiku Grupowym w trzech kategoriach wiekowych, w którym rywalizowały zespoły ze strefy Leszno obejmującej powiaty: leszczyński, gostyński, powiat kościański, rawicki, wolsztyński, grodziski, nowotomyski, międzychodzki i szamotulski. Tancerze Natii z Gck w Poniecu, uczniowie Szkoły Podstawowej i ponieckiego Gimnazjum zwyciężyli, zdobywając pierwsze miejsce w dwóch kategoriach wiekowych i wywalczyli awans do finału, który odbędzie się 5 kwietnia w Arenie w Poznaniu.

Czytaj więcej: Sukces taneczny zespołów "Natia"

Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską

IMG 1540Magdalena Zarębska mieszkająca we Wrocławiu autorka książek dla dzieci i młodzieży spotkała się 3 marca2017 roku z młodymi czytelnikami z Żytowiecka. Organizatorem spotkania była filia Gminnej Biblioteki GCK w Poniecu we współpracy z Publiczną Biblioteką Miasta i Gminy w Gostyniu. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku.

Czytaj więcej: Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską

Najpiękniejsze włoskie przeboje w Poniecu

DSCN6Od momentu powstania hali widowiskowo-sportowej w Poniecu muzyczne propozycje przygotowane dla mieszkańców spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Na ponieckiej scenie miały już okazję wystąpić takie gwiazdy jak Eleni, Teresa Werner czy Grzegorz Poloczek. W tym roku publiczność do zabawy porwał jedyny popowy duet w Europie wykonujący w oryginalnych tonacjach największe przeboje Al Bano & Rominy Power. Duet An Dreo e Karina z zespołem, laureaci Europejskiego Festiwalu Coverów zaśpiewali wielkie włoskie przeboje cieszące się ogromną popularnością zarówno w Polsce jak i całym świecie takie jak Felicita, Ci Sara, Sempre, Sempre, Tu soltanto Tu czy Volare.

Czytaj więcej: Najpiękniejsze włoskie przeboje w Poniecu

Podsumowanie konkursu czytelniczego „Jestem autorem książki”

IMG 1512Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Żytowiecku wzięło udział w zimowym konkursie czytelniczym przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Gminne Centrum Kultury w Poniecu we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół w Żytowiecku w ramach „Ferii z książką’2017”. W myśl założeń konkursu pn. „Jestem autorem książki” uczestnicy – w dwóch kategoriach wiekowych – 5-9 lat oraz 10-15 lat - wcielali się w rolę autora, tworząc własną książkę, a sądząc po efektach pracy, wywnioskować można, że wyobraźnia uczestników pracowała na najwyższych obrotach. Obok bajek, opowiadań powstały również historie wierszowane a nawet scenariusze przedstawień, a wszystkie książeczki opatrzone i uzupełnione zostały ilustracjami i obrazkami wykonanymi różnorodnymi technikami plastycznymi

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu czytelniczego „Jestem autorem książki”

Dobrej zabawy nie było końca!

DSCN9469Prawdziwe tłumy zjawiły się w niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Poniecu na zorganizowanym przez poniecki samorząd i redakcję portalu gostyn24.pl Festiwal dobrej zabawy.Przygotowanych atrakcji dla dzieci było bardzo dużo, m.in. zamki dmuchane, gry i zabawy z animatorami, sportowe tory przeszkód, malowanie twarzy czy samodzielnie wykonywane zwierzątka z baloników. Ogromne, miękkie i niezwykle bezpieczne powierzchnie „dmuchańców” stanowiły idealne miejsce do uwolnienia dziecięcej energii i choć duże zainteresowanie sprawiało, że trzeba było kilka minut poczekać na swoją kolej, to jednak nikt nie narzekał.

Czytaj więcej: Dobrej zabawy nie było końca!

Podsumowanie konkursu plastycznego „Maseczka karnawałowa”

IMG 0498kpOrganizatorem konkursu był Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych dzieci, możliwość pokazania swoich talentów, poznawanie tradycji i kultury naszego kraju. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5 – 12 lat. Czas trwania konkursu – ferie zimowe (30.01. – 10.02.)Wzięło w nim udział 48 uczestników. Do konkursu przystąpiły też dzieci z świetlic środowiskowych, wykonując prace na swoich zajęciach.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu plastycznego „Maseczka karnawałowa”

Warsztaty sekcji tanecznej Natia

V  C59DW dniach 9-10 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Poniecu odbyły się warsztaty grup tanecznych "Natia" z grup konkursowych III - VI i grupy gimnazjalnej. Brało w nich udział 27 dziewcząt. Młode tancerki pod okiem instruktora sekcji tanecznej - Anety Wotyńskiej podnosiły kondycję, zwinność, doskonaliły elementy akrobatyczne i techniczne aerobiku sportowego. Podczas wieczornego bloku opanowały krótką choreografię taneczną. Drugiego dnia po bloku technicznym, odbył się trening otwarty i wewnętrzny konkurs miniformacji tanecznych, gdzie jury oceniało tancerki pod kątem wykonania elementów obowiązkowych aerobiku sportowego, synchronizacji i prezencji na parkiecie.

Czytaj więcej: Warsztaty sekcji tanecznej Natia

Ferie za nami. Jak je spędzaliśmy?

16523041 963555913744330 898488758 oPierwszy tydzień ferii zimowych w gminie Poniec rozpoczął się tygodniowym turnusem w trzech miejscowościach: Sarbinowie, Szurkowie i Poniecu. Od poniedziałki do piątku dzieci spotykały się na świetlicach by spędzić ciekawie i twórczo swój czas wolny od nauki. Każdy dzień przyniósł nowe wyzwania, z którymi uczestnicy zajęć z uśmiechami na twarzy musieli się zmierzyć.

Czytaj więcej: Ferie za nami. Jak je spędzaliśmy?

Wystawa sekcji plastycznej "Ikonostas"

001Co roku plastycy z naszej sekcji raczą nas wystawami na różne tematy artystyczne i plastyczne. Tym razem artyści zilustrowali tajemnicę sacrum za pomocą układu plam i linii układających się w całość. Powstała seria obrazów inspirowanych malarstwem bizantyńskim, tematyką ikon przedstawiających świętych. Wernisaż wystawy pt. „IKONOSTAS” odbył się w sobotę w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Podczas wernisażu malarze z chęcią opowiadali o swej pasji oraz twórczości i zajęciach plastycznych, które sprawiają im ogromną przyjemność i pozwalają na rozwijanie talentów. Kto nie zdążył dotrzeć na sobotnie otwarcie wystawy, będzie mógł ją obejrzeć jeszcze w ciągu kilku najbliższych dni.

Czytaj więcej: Wystawa sekcji plastycznej "Ikonostas"

Wałkować, siekać, piec, podgryzać- pyszne warsztaty dla dzieci

DSCN2W ostatni dzień ferii zimowych na dzieciaki z gminy Poniec czekała spora atrakcja. Do Ponieca zawitała Akademia Umiejętności „Kulinarne Przygody” z Poznania. Sala Gminnego Centrum Kultury w Poniecu stała się idealnym miejscem dla dzieci, które pragnęły odkryć wielką radość z przygotowania posiłków. Mali uczestnicy zajęć zobaczyli jak wygląda praca w kuchni oraz pod czujnym okiem profesjonalistki mogły same skomponować ulubioną pizzę. Dla każdego dziecka było przygotowane miejsce przy stole, fartuszek oraz potrzebne przybory. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak zrobić prawdziwe ciasto na pizzę, przygotować pyszny sos oraz poszatkować potrzebne produkty.

Czytaj więcej: Wałkować, siekać, piec, podgryzać- pyszne warsztaty dla dzieci

Gminne Centrum Kultury w Poniecu