Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2017 Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Aktualności

Dobra zabawa i pozytywna energia na XIII Dniach Ziemi Ponieckiej

20157276 1579256238814489 8731049378602632785 oMnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii towarzyszyło kolejnym już XIII Dniom Ziemi Ponieckiej. Przyciągająca corocznie tłumy impreza rozpoczęła się tak naprawdę już w czwartek, gdzie swoją rywalizację zapoczątkowały sołectwa w kolejnej już jedenastej edycji wielkiego turnieju sołectw Sołtysiada. Zacięte rozgrywki w każdej z 18 konkurencji trwały aż do sobotniego popołudnia. Łącznie w sportowej rywalizacji wzięło udział 450 uczestników z 18 sołectw z terenu Gminy Poniec. Ostatecznie triumfowała reprezentacja Zawady, przed ekipami ze Śmiłowa oraz Janiszewa. Tradycyjnie dla zwycięzców nie zabrakło atrakcyjnych nagród zarówno tych indywidualnych jak i grupowych.

Czytaj więcej: Dobra zabawa i pozytywna energia na XIII Dniach Ziemi Ponieckiej

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza!

bake a cake ostateczny druk zielone wakacje

Regulamin konkursu cukierniczego

Wakacyjny tydzień muzyków w Wieleniu

DSC08117Pierwszy tydzień tegorocznych letnich wakacji muzycy Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu spędzili uczestnicząc w warsztatach muzycznych w ośrodku wypoczynkowym KROKUS w Wieleniu. Ponad 30-sto osobowa grupa muzyków doskonaliła swoje umiejętności poprzez codzienne próby indywidualne i grupowe, które zaowocowały przygotowaniem nowego repertuaru muzycznego. Zajęcia prowadzone przez kapelmistrza naszej orkiestry Wiktora Bąka oraz instruktorów Borysa Każmierczaka i Tadeusza Urbaniaka oprócz rozszerzenia repertuaru orkiestry doskonale zintegrowały całą grupę młodzieży. W przerwach między próbami grupa aktywnie spędzała czas na zabawach z piłką, kąpieli w jeziorze, opalając się czy też uczestnicząc w zajęciach wodnego aerobiku.

Czytaj więcej: Wakacyjny tydzień muzyków w Wieleniu

Kolejny sukces instruktora sekcji modelarskiej GCK

DSC 0508W dniach 24 – 25 czerwca 2017roku odbyły się XII Mistrzostwa Dolnego Śląska w modelarstwie redukcyjnym. W zawodach startował instruktor Sekcji Modelarskiej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu, pan Janusz Poprawski. Poziom konkursu był bardzo wysoki, startowali modelarze z Polski oraz Czech i Litwy. Wystawiono ponad 400 modeli w różnych kategoriach. Instruktor Janusz Poprawski wystawił modele w czterech kategoriach modeli plastikowych. W kategorii POLt dioramy lotnicze samolotem Spitfire MkVb zajął I miejsce , również I miejsce otrzymał w pojazdach kołowych za „ Niemiecką kuchnie polową „ . Natomiast w kategorii POS samolotem Spitfire Mk V Jana Zumbacha oraz w kategorii POdl makietą „Kierunek Kursk „ zdobył medal za II miejsce. Drużynowo GCK w Poniecu uplasowało się na 10 miejscu.

Czytaj więcej: Kolejny sukces instruktora sekcji modelarskiej GCK

Dzień Dziecka z uśmiechem na twarzy

DSCN1915Obchody Dnia Dziecka w gminie Poniec były pełne atrakcji, dobrej zabawy, a szczególnie uśmiechu, który zagościł na wszystkich twarzach zarówno dzieci jak i ich rodziców. Najmłodsi w sobotnie popołudnie mogli skorzystać z przygotowanego specjalnie dla nich dmuchanego placu zabaw, wziąć udział w konkursach, grach i zabawach z animatorami, zobaczyć występy taneczne i wokalne zespołów Nati, Humoreski oraz pokazu taekwondo w wykonaniu Tiger Wielkopolska. Ponadto dla dzieci wystąpił teatrzyk Herbi w przedstawieniu „Jak Dyzio stracił zdrowie”. Dla całych rodzin przygotowano przejazdy bryczką, a dla mniejszych dzieci przejazdy na kucyku.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka z uśmiechem na twarzy

Skontrum w Bibliotece

UWAGA !

W dniach od 05.06.2017r. do 18.06.2017r. w BIBLIOTECE przeprowadzona zostanie kontrola księgozbioru (SKONTRUM), w związku z powyższym BIBLIOTEKA w tym okresie będzie nieczynna.

(Zarządzenie Nr 01/2017 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Poniecu z dnia 22 maja 2017r).

Eliminacje powiatowe konkursu Czerwonak 2017

DSCN1888Dzień 19 maja w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu zapisał się kartą eliminacji powiatowych do XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2017. Widzowie oraz konkursowe jury w składzie Edyta Wojciechowska, Agata Antonicka oraz Jolanta Pawłowska wysłuchało występów dwudziestu czterech uczestników, reprezentujących dziewięć przedszkoli z powiatu gostyńskiego, w tym Ponieca, Łęki Wielkiej, Borku Wlkp., Gostynia, Podrzecza, Zalesia, Wycisłowa, Domachowa i Krobi. Prezentowany poziom był bardzo wysoki, a przedszkolaki odważnie prezentowały swoje zdolności wokalne na scenie. Wraz z młodymi wokalistami rodzice i opiekunowie śpiewali piosenki i trzymali kciuki za swoje pociechy. Wyłonienie pięciorga nominowanych do kolejnego etapu konkursu było nie lada wyzwaniem.

Czytaj więcej: Eliminacje powiatowe konkursu Czerwonak 2017

Poniecki Wehikuł Czasu na ulicach miasta

DSCN1305Ubiegła niedziela w Poniecu przebiegła w bardzo niecodzienny sposób. W godzinach popołudniowych mieszkańcy miasta mogli zauważyć przemieszczające się grupy osób w jednakowych niebieskich koszulkach z mapą w ręce. Dodatkowo zdziwić mogły osoby ucharakteryzowane na postacie historyczne, które zostały rozlokowane w rożnych punktach naszego miasta. W taki sposób właśnie 14 maja rozpoczęła się długo planowana i oczekiwana gra miejska zatytułowana „Poniecki Wehikuł Czasu”. Do gry przystąpiło 17 drużyn. Byli to nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także całe rodziny oraz przyjaciele i znajomi. O godzinie 13:00 przed Domem Strażaka, Burmistrz Ponieca Jacek Widyński przywitał podróżników w czasie życząc wszystkim dobrej zabawy. Pierwszym zadaniem przygotowanym dla zespołów było ułożenie puzzli z widokiem ponieckiej fary. Po wykonaniu zadania można było ruszać w dalszą trasę.

Czytaj więcej: Poniecki Wehikuł Czasu na ulicach miasta

Kolejny sukces Natii

received 663975563786768W piątek 5 maja w hali w Pleszewie odbył się Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym w dwóch kategoriach wiekowych, w którym rywalizowały zespoły Wielkopolski. Tancerze Natii z Gck w Poniecu, uczniowie Szkoły Podstawowej i ponieckiego gimnazjum zwyciężyli w konkurencji Szkół Podstawowych i zdobyli srebrny medal w kategorii Gimnazjów. Potwierdzili tym startem, swoją bardzo dobrą formę i perfekcyjne wykonanie elementów technicznych i to, że znajdują się w czołówce Wielkopolski.

Czytaj więcej: Kolejny sukces Natii

Setki kół i mnóstwo uśmiechu

DSCN0634Jedenasta edycja Rodzinnej Majówki Rowerowej, jednej z największych wydarzeń rowerowych w regionie już za nami. Pomimo wietrznej pogody na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Poniecu zjawiło się ponad 300 rowerzystów, dla których pierwszomajowa jazda to już tradycja, impreza, na której po prostu trzeba być. Po powitaniu i przedstawieniu spraw związanych z bezpieczeństwem uczestników przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu Jerzego Kusza oraz Dyrektora GCK w Poniecu Macieja Malczyka głos zabrał ksiądz Krzysztof Szymendera, proboszcz parafii  p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Poniecu,  który pomodlił się za bezpieczny przejazd rowerzystów. Tegoroczna wycieczka została poprowadzona przez takie miejscowości jak Dzięczyna, Szurkowo, Zakrzewo, Kawcze, Sowiny i Poniec. Blisko trzydziestokilometrowa trasa wiodła przez drogi asfaltowe, leśne i polne. Jak można było zauważyć, na wycieczkę przyjechali młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, doświadczeni i amatorzy turystyki rowerowej. Królowali rowerzyści z naszej gminy, jednak nie zabrakło cyklistów z Krzemieniewa, Bojanowa, Krobi, Leszna, Gostynia, Rawicza, a nawet Śmigla. Wszyscy mieli jeden cel – dobrze się bawić i miło spędzić majowy dzień.

Czytaj więcej: Setki kół i mnóstwo uśmiechu

Gminne Centrum Kultury w Poniecu