Dzisiaj jest: 27 Lipiec 2017 Imieniny obchodzą: Julia, Natalia, Aureliusz

Aktualności

Setki kół i mnóstwo uśmiechu

DSCN0634Jedenasta edycja Rodzinnej Majówki Rowerowej, jednej z największych wydarzeń rowerowych w regionie już za nami. Pomimo wietrznej pogody na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Poniecu zjawiło się ponad 300 rowerzystów, dla których pierwszomajowa jazda to już tradycja, impreza, na której po prostu trzeba być. Po powitaniu i przedstawieniu spraw związanych z bezpieczeństwem uczestników przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu Jerzego Kusza oraz Dyrektora GCK w Poniecu Macieja Malczyka głos zabrał ksiądz Krzysztof Szymendera, proboszcz parafii  p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Poniecu,  który pomodlił się za bezpieczny przejazd rowerzystów. Tegoroczna wycieczka została poprowadzona przez takie miejscowości jak Dzięczyna, Szurkowo, Zakrzewo, Kawcze, Sowiny i Poniec. Blisko trzydziestokilometrowa trasa wiodła przez drogi asfaltowe, leśne i polne. Jak można było zauważyć, na wycieczkę przyjechali młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, doświadczeni i amatorzy turystyki rowerowej. Królowali rowerzyści z naszej gminy, jednak nie zabrakło cyklistów z Krzemieniewa, Bojanowa, Krobi, Leszna, Gostynia, Rawicza, a nawet Śmigla. Wszyscy mieli jeden cel – dobrze się bawić i miło spędzić majowy dzień.

Czytaj więcej: Setki kół i mnóstwo uśmiechu

„Wielkie hece w bibliotece”

IMG 0498hW dniu 25.04.2017 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki gościł w Poniecu Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa. W sali kina dla uczniów klas I, II i IV Szkoły Podstawowej została przedstawiona bardzo sympatyczna, ciepła bajeczka, która miała na celu pomóc zaakceptować najmłodszym widzom odmienność kolegów. Nie jest przecież ważne, że przyjaciel ma troszkę inny kolor skóry, włosów czy niezbyt sprawną nóżkę. Najważniejsze, że można z przyjacielem wspaniale spędzić czas. Opowieść „Wielkie hece w bibliotece” poruszyła też ważną kwestię dbałości o książki oraz zamiłowania dzieci do czytania.

Czytaj więcej: „Wielkie hece w bibliotece”

„Z zającem na wesoło”

zdjęcie główneDziś w Bibliotece odbyły się zajęcia pt. „Spotkanie z zającem na wesoło”, podczas których dzieci własnoręcznie ozdabiały tekturowe figury zająca. Oprócz oczu, nosa i wąsów, które zając musiał mieć, każdy z siedemnaściorga uczestników do wyboru miał kolorowe wstążki, kwiatki, guziki, motylki, krawaty oraz o różnej barwie wełnę. Pomysłów na wykonanie zająca również nie brakowało, co można zauważyć na zdjęciach. I mimo że na dworze pogoda nie jest zbyt przyjemna jak na wiosnę, to wykonane zające były kolorowe i jak najbardziej wiosenne.  

Czytaj więcej: „Z zającem na wesoło”

Wielkanocne warsztaty w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu

DSCN0580Zapoczątkowane kilka lat temu warsztaty wielkanocne to już tradycja w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu. Do kreatywnej pracy i wspólnej zabawy w dniach 6-7 kwietnia przystąpiło 20 osób. Dwudniowy program zajęć obejmował tworzenie m.in. zdobionych wielkanocnych styropianowych jajek oraz świątecznych wianeczków. Spędzenie czasu w sposób kreatywny bardzo spodobało się wszystkim uczestniczkom. Uczestnictwo w praktykach było dla wszystkich okazją do lepszego poznania się, dało możliwość współdziałania oraz stworzyło warunki do rozwijania twórczości i wyobraźni. 

Czytaj więcej: Wielkanocne warsztaty w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu

Wielkanocne zajączki i owieczki w GCK w Poniecu

DSCN1Jak co roku w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu tradycyjnie w okresie przed świętami Wielkiejnocy odbyły się warsztaty dla dzieci z technik plastycznych i rękodzielniczych. W dwudniowych zajęciach cieszących się corocznie sporym zainteresowaniem uczestniczyło 25 dzieci, które pod okiem instruktorki tworzyły zajączki wielkanocne wypełnione ryżem czy owieczki ze styropianowych jajek. Okazało się, że wystarczy ciekawy pomysł, sprawne ręce, dużo kreatywności, wyobraźni i cierpliwości, by z kolorowej bibuły, nożyczek i kleju powstały dekoracje wnoszące wesoły nastrój, a własnoręcznie wykonane ozdoby na pewno staną się miłym świątecznym akcentem.

Czytaj więcej: Wielkanocne zajączki i owieczki w GCK w Poniecu

Py…szne warsztaty cukiernicze w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu

23W sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zorganizowano warsztaty dla dorosłych z cukierniczej umiejętności zdobienia wyrobów z wykorzystaniem różnych technik dekoracyjnych, a także sztuki sporządzania niebanalnych, nie tylko pysznych, ale również cieszących oko produktów. W dniach 30 marca i 1 kwietnia, wzięły w nich udział 32 osoby. Zajęcia poprowadził mistrz cukierniczy p. Piotr Lisiak; właściciel od 1989r. zakładu ciastkarskiego w Poniecu, wraz z pracownikiem Markiem Przybyłkiem oraz synem Bartłomiejem Lisiakiem obecnie odbywającym staż w Akademii Czekolady Zelandia w Tarnowie Podgórnym.

Czytaj więcej: Py…szne warsztaty cukiernicze w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu

III Wiosenny Marsz Nordic Walking Marzanna 2017

Bez tytułuW niedzielne przedpołudnie 26 marca 2017 r. kijkarzy przybyłych do Tarchalina przywitała piękna, słoneczna pogoda. Już trzecia edycja wiosennego marszu NW „Marzanna 2017” zgromadziła na starcie ponad 220 uczestników, pośród których znalazła się kilkuosobowa grupa biegaczy. Oprócz kijkarzy z Bojanowa i Ponieca w trasę wyruszyły grupy między innymi „Łaziki” z Miejskiej Górki, „Deptaczki Rawickie”, „Włóczykije znad Olri” z Pakosławia, członkowie Stowarzyszeń „Dynamo” z Wilkowic i „Azymut” z Mórkowa oraz kijkarze z Leszna, Sarnowy, Święciechowy, Długich Starych, Pawłowic, Polkowic i Kościana. Przygotowana przez organizatorów siedmiokilometrowa trasa wiodła z Tarchalina do Bojanowa przez Zielony Ogród, a w drodze powrotnej poprzez pola, pagórki leśne i ścieżki wzdłuż granicy miasta. Trasa nie sprawiła uczestnikom jednak żadnych trudności, a zawodnicy sami dostosowywali tempo marszu do swoich umiejętności.

Czytaj więcej: III Wiosenny Marsz Nordic Walking Marzanna 2017

Sukces taneczny zespołów "Natia"

Aerobik 2017W sobotę 18 marca w hali sportowej w Rydzynie odbył się Półfinał Wojewódzki w Aerobiku Grupowym w trzech kategoriach wiekowych, w którym rywalizowały zespoły ze strefy Leszno obejmującej powiaty: leszczyński, gostyński, powiat kościański, rawicki, wolsztyński, grodziski, nowotomyski, międzychodzki i szamotulski. Tancerze Natii z Gck w Poniecu, uczniowie Szkoły Podstawowej i ponieckiego Gimnazjum zwyciężyli, zdobywając pierwsze miejsce w dwóch kategoriach wiekowych i wywalczyli awans do finału, który odbędzie się 5 kwietnia w Arenie w Poznaniu.

Czytaj więcej: Sukces taneczny zespołów "Natia"

Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską

IMG 1540Magdalena Zarębska mieszkająca we Wrocławiu autorka książek dla dzieci i młodzieży spotkała się 3 marca2017 roku z młodymi czytelnikami z Żytowiecka. Organizatorem spotkania była filia Gminnej Biblioteki GCK w Poniecu we współpracy z Publiczną Biblioteką Miasta i Gminy w Gostyniu. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku.

Czytaj więcej: Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską

Najpiękniejsze włoskie przeboje w Poniecu

DSCN6Od momentu powstania hali widowiskowo-sportowej w Poniecu muzyczne propozycje przygotowane dla mieszkańców spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Na ponieckiej scenie miały już okazję wystąpić takie gwiazdy jak Eleni, Teresa Werner czy Grzegorz Poloczek. W tym roku publiczność do zabawy porwał jedyny popowy duet w Europie wykonujący w oryginalnych tonacjach największe przeboje Al Bano & Rominy Power. Duet An Dreo e Karina z zespołem, laureaci Europejskiego Festiwalu Coverów zaśpiewali wielkie włoskie przeboje cieszące się ogromną popularnością zarówno w Polsce jak i całym świecie takie jak Felicita, Ci Sara, Sempre, Sempre, Tu soltanto Tu czy Volare.

Czytaj więcej: Najpiękniejsze włoskie przeboje w Poniecu

Gminne Centrum Kultury w Poniecu